Завод Rheinmetall з виробництва боєприпасів в Україні запрацює у 2026 році
Джерело: DW
Будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу у 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.
“Завод із виробництва боєприпасів почне працювати тільки 2026 року. Як я вже говорив, у нас були затримки”, – зазначив Папперґер.
Генеральний директор підкреслив, що Rheinmetall не відмовиться від своїх інвестиційних планів в Україні, навіть якщо війна завершиться цього року.
“Наша стратегія — побудувати в Україні три заводи, і це не залежить від того, буде війна чи ні”, – наголосив він.
За словами Папперґера, будівництво нових заводів у Німеччині відбувається значно швидше, оскільки більшість бюрократичних перешкод було подолано.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall передав Україні першу бойову машину піхоти KF41 Lynx.
- Німецький концерн Rheinmetall постачить Україні 180 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан наголосив, що Росія ризикує міжнародною ізоляцією, якщо не проявить гнучкості у питанні перемир’я з Україною.
Ввечері, 29 травня у Великому Березному на Закарпатті група цивільних вчинила напад на прикордонний наряд, котрий проводив перевірку стосовно осіб, ймовірно причетних до переправлення через українсько-словацький кордон громадян призовного віку.
Агенція оборонних закупівель Міноборони презентувала нову модель закупівель безпілотників для ЗСУ, котра покликана стимулювати розвиток українського ринку завдяки формуванню конкурентного середовища, побудові зрозумілих правил та можливості планувати виробництво.
Федеральний суд штату Массачусетс зобов’язав адміністрацію Дональда Трампа поновити розгляд заяв мігрантів, котрі прибули до США за гуманітарними програмами, включно з ініціативою Uniting for Ukraine.
Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.