Збитки довкіллю внаслідок удару РФ по ДніпроГЕСу становлять понад 140 млн грн
Джерело: Міндовкілля
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по ДніпроГЕСу вже становлять понад 140 мільйонів гривень.
Він нагадав, що внаслідок масованої ракетної атаки РФ 22 березня відбулося пошкодження Дніпровської гідроелектростанції. Внаслідок цього екоінспекторами ДЕІ було зафіксовано засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни.
За словами Руслана Стрільця, наразі ситуація стабілізувалася. У жодній точці відбору станом на сьогодні не фіксується перевищення вмісту нафтопродуктів.
Фахівці Держекоінспекції та Держводагентства продовжують здійснювати щоденний моніторинг стану водних ресурсів у річці Дніпро нижче греблі ДніпроГЕС.
Також Руслан Стрілець розповів про поводження з відходами руйнації, які утворюються внаслідок постійних обстрілів РФ території України. Він повідомив, що по всій Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань.
Читайте також: Підривали німці та НКВС, атакувала РФ: хронологія руйнувань Дніпровської ГЕС
Зазначимо, що на Дніпровській гідроелектростанції (ГЕС) уже п’ятий день триває розбір завалів після атаки з боку російських сил. Фахівці продовжують оцінювати стан обладнання, сказала заступниця міністра енергетики України Світлану Гринчук.
Те обладнання, яке потребує ремонту і може бути швидко відновлене — у ремонті. Щодо обладнання, яке отримало значні пошкодження нині шукають заміну і планують якнайшвидше відновити його.
Заступниця міністра підкреслила, що енергетика є головною ціллю для ворога, тому українцям слід бути готовими до різних варіантів розвитку подій.
Гринчук також додала, що енергетики роблять все можливе для захисту об’єктів і відновлення пошкоджених, але необхідне посилення протиповітряної оборони.
- Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.
- Внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
- По ДніпроГЕСу у Запорізькій області було два прямих влучання російських ракет.
- Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина. За даними Офісу генпрокурора, вранці 22 березня війська РФ завдали щонайменше 20 ракетних ударів по місту Запоріжжя.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поінформували про ситуацію на річці Дніпро після ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.