Збитки довкіллю внаслідок удару РФ по ДніпроГЕСу становлять понад 140 млн грн

Джерело: Міндовкілля

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по ДніпроГЕСу вже становлять понад 140 мільйонів гривень.

Він нагадав, що внаслідок масованої ракетної атаки РФ 22 березня відбулося пошкодження Дніпровської гідроелектростанції. Внаслідок цього екоінспекторами ДЕІ було зафіксовано засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни.

За словами Руслана Стрільця, наразі ситуація стабілізувалася. У жодній точці відбору станом на сьогодні не фіксується перевищення вмісту нафтопродуктів.

Фахівці Держекоінспекції та Держводагентства продовжують здійснювати щоденний моніторинг стану водних ресурсів у річці Дніпро нижче греблі ДніпроГЕС.

Також Руслан Стрілець розповів про поводження з відходами руйнації, які утворюються внаслідок постійних обстрілів РФ території України. Він повідомив, що по всій Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань.

Читайте також: Підривали німці та НКВС, атакувала РФ: хронологія руйнувань Дніпровської ГЕС

Зазначимо, що на Дніпровській гідроелектростанції (ГЕС) уже п’ятий день триває розбір завалів після атаки з боку російських сил. Фахівці продовжують оцінювати стан обладнання, сказала заступниця міністра енергетики України Світлану Гринчук.

Те обладнання, яке потребує ремонту і може бути швидко відновлене — у ремонті. Щодо обладнання, яке отримало значні пошкодження нині шукають заміну і планують якнайшвидше відновити його.

Заступниця міністра підкреслила, що енергетика є головною ціллю для ворога, тому українцям слід бути готовими до різних варіантів розвитку подій.

Гринчук також додала, що енергетики роблять все можливе для захисту об’єктів і відновлення пошкоджених, але необхідне посилення протиповітряної оборони.

9 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. Політики домовилися про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами.

9 травня посол Британії в Україні Мартін Гарріс привітав колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з призначенням на посаду посла України у Сполученому Королівстві Британії та Північної Ірландії.

У Центрі національного спротиву поінформували, що 8 травня глава РФ Володимир Путін затвердив основи держполітики в галузі історичної освіти. 

Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш запропонував побудувати лінію оборонних бункерів, траншей та ровів уздовж кордону з РФ та Білоруссю.

Оглядач німецького видання Бйорн Штрицель зауважив, що на Красній площі у Москві 9 травня, як і рік тому, взяв участь лише один танк — музейний Т-34/85 80-річної давнини. Тоді як ще у 2022 році на параді у Москві проїхали сучасні танки Т-90 і Т-14 “Армата”.