Збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині становлять понад 30 млн грн
Джерело: Міндовкілля
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
Як зазначив очільник Міндовкілля, внаслідок російських ударів 9 лютого по нафтобазі на Харківщині витекло близько 3 тисяч тонн нафти, яка потрапила у річки Уди, Лопань, Немишля, Харків. Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м.
Фахівці Держекоінспекції та відповідного Басейнового управління водних ресурсів працюють на місці події, зроблено відповідні загородження, щоб нафтова пляма не поширювалася далі за течією.
“Маємо перші орієнтовні підрахунки збитків від забруднення водних обʼєктів. Вони складають понад 30 млн гривень. Для остаточного розрахунку потрібно провести ще низку досліджень, відібрати проби та покласти цей кейс в загальний кошик злочинів проти довкілля, які Росія чинить на нашій території”, – повідомив Руслан Стрілець.
За його словами, загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вже зафіксовано понад 3 800 випадків шкоди довкіллю. Розмір збитків сягає майже 2,2 трлн гривень. По кожному з них РФ має понести відповідальність.
Міністр також поінформував, що Україна вперше повідомила про підозру у скоєнні екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим.
“Вчора мав про це розмову з Генпрокурором Андрієм Костіним. Україна вперше повідомила про підозру у скоєнні злочину екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим. Це дійсно визначний та поворотний день для притягнення РФ до відповідальності за екоцид”, – розповів Руслан Стрілець.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
- На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.