Зеленський анонсував безпекову угоду зі США на найближчі десять років
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
28 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що нині Україна та США ведуть переговори щодо обсягів допомоги на наступні десять років у межах “найсильнішого” двостороннього договору в галузі безпеки.
Зеленський пояснив, що зараз команди – України та Сполучених Штатів – працюють над двосторонньою угодою про безпеку.
Мета наша в тому, щоб зробити цю угоду найсильнішою з усіх. Обговорюються конкретні основи нашої безпеки, нашої взаємодії. Працюємо і над тим, щоб зафіксувати конкретні рівні підтримки на цей рік і на наступні 10 років. Це і збройна підтримка, і фінансова, і політична, і те, що стосується спільного виробництва зброї. Угода повинна бути дійсно взірцевою, яка відповідатиме силі американського лідерства.
За його словами, обговорюється “і збройна підтримка, і фінансова, і політична, і щодо спільного виробництва зброї”.
Україна веде переговори зі США щодо надання гарантій безпеки з серпня 2023 року.
Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.
Відтоді декларацію про намір підписали понад 30 країн.
Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками
У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною одну з безпекових угод терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.
Наступними документи підписали Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія та Латвія. Паніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Київ сподівається підписати подібні договори з більш ніж 30 державами.
- 11 квітня Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду.
- 3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про довгострокове співробітництво у сфері безпеки та підтримки.
- Україна спільно з Румунію розпочали переговори стосовно безпекових гарантій для нашої країни. Сторони зокрема узгодили модальності подальших переговорів.
- Данія оголосила про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною, яка передбачає підтримку протягом наступних 10 років, заявило Міністерство закордонних справ Данії.
- В Офісі президента поінформували, що Україна розпочала переговори з Іспанією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.
- 6 березня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом заявив, що нині сторони почали підготовку до двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.
- 3 квітня Фінляндія стала восьмою країною НАТО, котра підписала десятирічну угоду про співпрацю з Україною в галузі безпеки, зобов’язавшись продовжувати свою довгострокову підтримку в умовах 25-місячної повномасштабної війни з Росією.
31 грудня український боксер, колишній чемпіон світу у надважкій вазі Володимир Кличко поділився своїми емоціями у передноворічну ніч у компанії легендарних чемпіонів Арнольда Шварценеггера, Олександра Усика та Віталія Кличка.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 31 грудня. На даний час відбулося 188 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Лиманському, Краматорському та Курахівському напрямках.
Президент Володимир Зеленський у своєму новорічному зверненні висловив вдячність українцям за стійкість і відвагу в боротьбі за Україну, котра триває вже понад тисячу днів.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму новорічному зверненні згадав про Україну, пообіцявши підтримувати у її боротьбі з російською агресією “як ніхто інший в Європі”.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово захоплених територіях росіяни традиційно використовують українських дітей в пропагандистських цілях.