Зеленський не братиме участь у закритому брифінгу в Сенаті США, – сенатор
Джерело: журналіст CNN Ману Раджу
Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер повідомив, що президент України Володимир Зеленський не братиме участь у секретному брифінгу в Сенаті США.
“Президент України Зеленський більше не буде віртуально присутнім на засекреченому брифінгу через питання, яке виникло в останню хвилину”, – йдеться у дописі.
За словами Шумера, Зеленський також не був присутнім в онлайн-режимі на брифінгу Палати представників щодо України.
Раніше Шумер заявляв, що 5 грудня президент України Володимир Зеленський повинен був виступити зі зверненням до сенаторів США. Звернення мало відбутися напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.
- Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив журналістам у вівторок, 28 листопада, що Сенат США почне розгляд пакета допомоги Ізраїлю та Україні вже наступного тижня, додавши, що законопроєкт про допомогу – необхідний, навіть якщо немає домовленості з республіканцями щодо фінансування.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- В адміністрації Білого дому висловили попередження, що виділені фінансові ресурси для допомоги Україні можуть вичерпатися до кінця поточного року.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.