Зеленський звернеться до сенаторів США перед голосуванням щодо допомоги Україні

Джерело: The Hill

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.

Як повідомив лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер, звернення Зеленського пройде під час таємного брифінгу за допомогою відеозв’язку.

Президент України проінформує сенаторів про ситуацію на фронті та необхідність продовження військової підтримки США.

“Адміністрація запросила президента Зеленського виступити перед сенаторами у межах нашого таємного брифінгу, щоб ми могли безпосередньо від нього почути, що саме поставлено на карті у цьому голосуванні. Я прошу, щоб усі сенатори – усі сенатори – були присутні на цьому важливому брифінгу”, – наголосив Шумер.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.