У Сенаті США заявили, що наступного тижня обговорять пакет допомоги Ізраїлю та Україні

Джерело: The Jerusalem Post

Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив журналістам у вівторок, 28 листопада, що Сенат США почне розгляд пакету допомоги Ізраїлю та Україні вже наступного тижня, додавши, що законопроєкт про допомогу – необхідний, навіть якщо немає домовленості з республіканцями щодо фінансування.

“Наступного тижня я викладу їх на розгляд, сподіваюся, за підтримки обох партій, тому що це єдиний спосіб зробити це. Ми сподіваємося, що наступного тижня буде голосування”, – сказав Шумер на своїй щотижневій пресконференції.

Зауважимо, 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.

Нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

Нагадаємо, Білий дім зробив запит у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.

Російська влада заявила про масовану атаку нібито українських безпілотників.

В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 573 тисячі осіб.

Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, російська армія, ймовірно, захопила Яснобродівку і Лозуватське Донецької області.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.