Зеленський підписав указ стосовно служби іноземців у Силах оборони

Джерело: указ президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

Документ поширює положення на Державну спеціальну службу транспорту.

До указу додано, що іноземці та особи без громадянства можуть проходити службу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту.

Окрім того, уточнено порядок укладання контрактів, затвердження посад, перехід між підрозділами, надання відпусток і виключення зі списків особового складу.

Відтепер військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту матимуть такі ж права та обов’язки, як і колеги зі Збройних Сил України.

Указ набув чинності з дня опублікування, 3 січня.

Додамо, раніше Зеленський підписав закон, який дозволить іноземцям служити в лавах ЗСУ на офіцерських посадах.

До цього іноземці та особи без громадянства могли проходити військову службу виключно на посадах рядового, сержантського і старшинського складу.

Нагадаємо, що 10 жовтня Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (реєстр. №12023).

Закон розроблено з метою удосконалення законодавства про проходження військової служби в частині надання можливості іноземцям та особам без громадянства проходити військову службу на посадах офіцерського складу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.