Зеленський підписав закон про створення переліку терористичних організацій

Джерело: картка законопроєкту

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

Документом передбачається:

  • внести зміни до статті 24 Закону України “Про Службу безпеки України”, що встановлює обов’язки СБУ щодо формування і ведення переліку терористичних організацій (груп) відповідно до Закону України “Про боротьбу з тероризмом;
  • статтю 24 Закону України “Про боротьбу з тероризмом” викласти у новій редакції, що запроваджує перелік терористичних організацій (груп), порядок включення/виключення таких організацій (груп) до/з переліку, впровадження положень щодо формування переліку терористичних організацій (груп);
  • внести зміни до статті 24 Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” в частині доповнення підстав для внесення/виключення особи до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції;
  • виключити пункт 3 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв’язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму, а також до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом” з метою приведення положень чинного законодавства до запропонованих норм.

Включення терористичної організації (групи) до переліку здійснюється з урахуванням загроз національній безпеці України на підставі:

  • відомостей, сформованих міжнародними організаціями, членом яких є Україна;
  • виявлення факту існування терористичних організацій (груп) або зв’язку з терористичними організаціями (групами) чи терористами

18 грудня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон, що визначає процедуру формування переліку терористичних організацій. СБУ відповідатиме за створення та ведення цього списку відповідно до закону “Про боротьбу з тероризмом”.

До переліку потраплятимуть організації, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

Включення відбуватиметься на основі даних міжнародних організацій, рішень іноземних судів та компетентних органів, а також судових вироків в Україні. Вся інформація оброблятиметься Антитерористичним центром при СБУ. Політичні партії, зареєстровані в Україні, не можуть бути включені до цього переліку.

  • З початку повномасштабного вторгнення РФ Державне бюро розслідувань направило до суду майже 900 обвинувальних актів, продовжуючи системну роботу з викриття державних зрадників та колаборантів.
  • Працівники СБУ затримали ще двох колаборанток, які допомагали військам РФ на початку повномасштабного вторгнення. Мовиться про мешканок Харківської та Херсонської областей.
  • У Херсонській області затримано двох колаборанток, які працювали на РФ у період окупації правобережної частини регіону.
  • Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого диверсанта, який підпалював стратегічні енергооб’єкти на Одещині. Ним виявився громадянин сусідньої європейської країни, який проживав в Україні та працював на ФСБ РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.