Зеленський про ситуацію на кордоні з Польщею: «Я не тряпка якась, захищаю інтереси країни»

Джерело: Букви

19 грудня під час двогодинної пресконференції президент Володимир Зеленський розповів, що у відносинах з Польщею завжди захищатиме інтереси України. Нагадав, що попри блокування зерна, українці захищали на свою владу, а поляків, оскільки ставляться до сусідів “з великою симпатією та любов’ю”. А також висловив сподівання розв’язання питання блокування кордону новосформованим урядом у Варшаві.

Зеленський висловив вдячність Польщі та особисто президенту Анджею Дуді, і суспільству.

Ви з нами з початку війни, ви наші сусіди, приймали наших людей. І я робив максимально все, щоб віддячити вам. Може цього замало, але ми вам справді вдячні. Водночас маємо бути відвертими. Президент Анджей говорив: українці своїм життям захищають Польщу. Вважаю ми брати з вами. Ви нам допомагали, як могли, а ми стояли за вас і стоїмо, як можемо. У мене були потужні стосунки з вашим урядом. Ми були вдячні. Потім була блокада наших кордонів… Зрозумійте, це не бізнес під час війни. Це було виживання, у нас не було вільного Чорноморського коридору, яким можна було б вивозити зерно, — зазначив український президент.

Він додав, що стосовно вивезення збіжжя були проблеми зі Словаччиною, могли бути з Румунією, були з Угорщиною, а також були проблеми з нашими найбільшими друзями — Польщею.

Що у нас залишається, якщо немає моря? Коли сказали компроміс, то запитав: у чому?… Не всім нам вижити? Не вивезти зерно? Ми сказали: окей, не будемо продавати зерно в Польщу. Дайте вивезти. Ви знаєте, як українці ставляться до поляків. З великою симпатією, з любов’ю. В Україні, всі бачили, що у нас конфлікт на рівні лідерів. Та українці почали захищати поляків, не мене, хоча я й захищав інтереси своєї країни.

Зеленський пояснив, що Україні було дуже складно у той період. Держава втратила сотні млн доларів, частину врожаю. Попри заміновані поля, фермери щодня запитували як вивезти бодай щось. Тоді почали псуватися політичні відносини. Він ще раз акцентував, що безмежно вдячний польському народові, але закликав зрозуміти.

Я не “тряпка” якась, я захищаю інтереси своєї держави під час війни. Нам не дали вивезти (зерно – ред.). І це було неправильно. Просто неправильно.

Водночас Зеленський зауважив, що це була “політика, вибори урядовців”.

Слава Богу з’явилась розумна Румунія. Допомогли нашими фермерам вижити, – зазначив президент.

Як розповів глава Української держави, нині відносини з Польщею покращилися, він висловив сподівання, що новообраний уряд зможе погодити розблокування кордону.

У вас новий уряд. У мене був контакт з президентом Дудою, він вітав нас з нашими святами, і я — його. Ми розв’язали цю ситуацію, — резюмував Зеленський.

Зауважимо, нещодавно Туск закликав до повної мобілізації Заходу для допомоги Україні у повномасштабній війні.

21 листопада, у День Гідності та Свободи президент Польщі Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці українців на шляху до Європейського Союзу і НАТО.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.