Зеленський прибув до Катару для переговорів щодо викрадених Росією українських дітей
Джерело: Володимир Зеленський/X
5 червня президент Володимир Зеленський прибув до Катару для проведення переговорів з еміром країни шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані щодо повернення викрадених Росією українських дітей.
Зеленський повідомив, що планує обговорити участь Катару у процесі повернення викрадених Росією українських дітей, а також двосторонні питання економіки та безпеки.
I arrived in Qatar to hold talks with my friend, His Highness Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani.
Qatar assists Ukraine in returning children abducted by Russia. We will discuss these efforts, which are both ongoing within the International Coalition for the Return of Ukrainian…
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 5, 2024
Глава Української держави акцентував, що Катар брав активну участь у підготовці Саміту миру та має стати на ньому одним із голосів Близького Сходу стосовно повернення українців додому, глобальної продовольчої та ядерної й енергетичної безпеки.
У березні Україна та Росія за посередництва Катару обмінялися шістьма дітьми.
Цього тижня президент здійснив неочікувану поїздку на Філіппіни, аби висловити вдячність країні за згоду взяти участь у майбутньому мирному саміті, який відбудеться у Швейцарії.
17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.
У квітні Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких окупанти незаконно вивезли до Росії. Він вже опрацьовується російською стороною.
Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
Зауважимо, 1 червня, у День захисту дітей, українські воїни-розвідники звернулися до дітей, яких викрала Росія.
Діти України! Заради вас ми подолаємо вогонь і воду, пройдемо усі кола випробувань, аби врешті тихо і твердо промовити вам: “Вітаємо вдома”.
Знаємо ― важко, але хай любов до України, до своєї землі, рідних і друзів робить вас сильнішими.
Україна бореться за вас. Ми боремось за вас. Щодня і щогодини. Знайте – ви ніколи не залишитесь на самоті, – звернулися воїни-розвідники.
А також наголосили, що викрадачі з Москви прагнуть стерти дітям пам’ять про українське дитинство, і тому закликали проганяти зневіру якомога далі від серця та чинити опір забуттю.
Будьте кмітливими і вірте ― ми неодмінно зустрінемось!, – звернулись до дітей воїни-розвідники.
Читайте також: МКС «дуже ймовірно» може видати ще один ордер на арешт Путіна – GRC
Додамо, що за даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.
- Російські пропагандисти планують провести низку заходів, метою яких буде “порятунок” репутації уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Белової.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.
- Міжнародний Червоний Хрест закликає звільнити голову Білоруського Червоного Хреста, який викликав міжнародне обурення через те, що вихвалявся тим, що активно переправляв українських дітей із контрольованих Росією територій до Білорусі.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
- Головне управління розвідки Міноборони України запустило портал з інформацією про російських та білоруських посадовців, причетних до депортації українських дітей
На території РФ Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнадзор) заблокувала месенджер Viber.
Незалежно від результатів президентських виборів у США, війна в Україні, ймовірно, завершиться у 2025 році. І Україна, і Росія вичерпують свої людські ресурси та зіштовхуються з труднощами у мобілізації нових солдатів для фронту. Ця реальність передбачає, що 2025 рік стане часом для переговорів. Перемога Дональда Трампа може прискорити початок цих мирних переговорів. Під час кампанії Трамп обіцяв завершити війну в Україні ще до своєї інавгурації. Хоча це, ймовірно, перебільшення, очевидно, що він прагне розпочати переговори якомога швидше. Це погані новини для України. Російські війська просуваються на сході, відновлюючи частину територій, які Україна повернула влітку. Хоча Україна має зброю, її ресурси обмежені, а війська розпорошені. Розвідувальні служби вважають, що Україна невдовзі може зіткнутися з гострим браком солдатів.
Цього вікенду на Україну чекає по-справжньому зимова атмосфера. Щоправда, ненадовго — за даними Sinoptik.ua, погода на вихідні швидко зміниться з морозної на вологу. В суботу опадів не очікується, але вже до кінця тижня небо по всій країні знову затягне хмарами.
Сьогодні Росія завдала одного з наймасштабніших ударів по енергетичній інфраструктурі України за час війни, випустивши 93 ракети та 200 дронів. Хоча більшість загроз знищили сили ППО, критична інфраструктура зазнала значних ушкоджень. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Кремль не прагне миру, а лише загострює ситуацію напередодні зимових холодів.
Медійна ініціатива за права людини розповіла історію села Новий Биків на Чернігівщині, яке опинилось під російською окупацією напочатку повномасштабного вторгнення.