Зеленський прибув до Катару для переговорів щодо викрадених Росією українських дітей

Джерело: Володимир Зеленський/X

5 червня президент Володимир Зеленський прибув до Катару для проведення переговорів з еміром країни шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані щодо повернення викрадених Росією українських дітей.

Зеленський повідомив, що планує обговорити участь Катару у процесі повернення викрадених Росією українських дітей, а також двосторонні питання економіки та безпеки.

Глава Української держави акцентував, що Катар брав активну участь у підготовці Саміту миру та має стати на ньому одним із голосів Близького Сходу стосовно повернення українців додому, глобальної продовольчої та ядерної й енергетичної безпеки.

У березні Україна та Росія за посередництва Катару обмінялися шістьма дітьми.

Цього тижня президент здійснив неочікувану поїздку на Філіппіни, аби висловити вдячність країні за згоду взяти участь у майбутньому мирному саміті, який відбудеться у Швейцарії.

17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

У квітні Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких окупанти незаконно вивезли до Росії. Він вже опрацьовується російською стороною.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Зауважимо, 1 червня, у День захисту дітей, українські воїни-розвідники звернулися до дітей, яких викрала Росія.

Діти України! Заради вас ми подолаємо вогонь і воду, пройдемо усі кола випробувань, аби врешті тихо і твердо промовити вам: “Вітаємо вдома”.

Знаємо ― важко, але хай любов до України, до своєї землі, рідних і друзів робить вас сильнішими.

Україна бореться за вас. Ми боремось за вас. Щодня і щогодини. Знайте – ви ніколи не залишитесь на самоті, – звернулися воїни-розвідники.

А також наголосили, що викрадачі з Москви прагнуть стерти дітям пам’ять про українське дитинство, і тому закликали проганяти зневіру якомога далі від серця та чинити опір забуттю.

Будьте кмітливими і вірте ― ми неодмінно зустрінемось!, – звернулись до дітей воїни-розвідники.

Читайте також: МКС «дуже ймовірно» може видати ще один ордер на арешт Путіна – GRC

Додамо, що за даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.