Зеленський припускає можливість припинення війни в обмін на членство України в НАТО

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.

Про це він розповів в інтерв’ю головному кореспонденту Sky News Стюарту Рамсею.

Зеленський наголосив, що запрошення до НАТО має визнавати міжнародно визнані кордони України, навіть якщо окремі окуповані території тимчасово не включатимуться до такого захисту.

“Гарячий етап війни можна припинити, якщо територію України, що перебуває під нашим контролем, буде взято під парасольку НАТО”, – заявив Президент. Він додав, що окуповані території можуть бути повернуті дипломатичним шляхом у майбутньому.

Зеленський наголосив, що для запобігання повторному вторгненню Росії потрібне чітке припинення вогню та негайне покриття НАТО контрольованої території України.

Попри озвучену ідею, Президент наголосив, що Конституція України забороняє будь-які поступки територіями, зокрема Кримом. Зеленський наголосив, що окуповані території залишаються українськими, а дії Росії щодо їх анексії є незаконними.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.