Зеленський приїхав до Іспанії для участі у саміті Європейської політичної спільноти
Джерело: Telegram глави держави
5 жовтня президент України Володимир Зеленський прибув до Іспанії, аби взяти участь у саміті Європейської політичної спільноти.
За його словами, під час саміту буде робота в спільних форматах і відбудуться важливі двосторонні зустрічі.
“Гранада, Іспанія. Саміт Європейської політичної спільноти. Україна нарівні з іншими націями в нашому спільному європейському домі бере участь заради безпеки й стабільності на континенті”, — написав Зеленський.
Він додав, що ключовим для України перед зимою буде тема щодо посилення ППО. Зеленський підкреслив, що “вже є основа для нових домовленостей із партнерами”.
Президент зазначив, що Україна має вагомі пропозиції щодо посилення наявної в Європі архітектури безпеки, зокрема регіональної. Ще увагу приділять Чорноморському регіону з акцентом на спільній роботі заради глобальної продовольчої безпеки й захисту свободи мореплавства.
6 жовтня відбудеться неформальна зустріч у Гранаді, де будуть присутні лідери держав-членів ЄС. Під час обговорень хочуть торкнутися стратегічного порядку денного на 2024-2029 роки.
- Європарламент погодив фінансування Українського фонду на 50 млрд євро, оскільки проголосував за резолюцію з перегляду бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.