Зеленський призначив новим командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолія Казмірчука

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

19 листопада президент Володимир Зеленський змінив командувача Медичних сил ЗСУ. На посаду призначив генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчука.

Зеленський повідомив про важливе кадрове рішення.

За поданням міністра оборони змінив командувача Медичних сил Збройних Сил України. Замість генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко новим командувачем призначив генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчука – начальника Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” у місті Києві, — зазначив очільник держави.

Президент пояснив, що завдання очевидне – і про це неодноразово наголошувалося у суспільстві, – потрібен принципово новий рівень медичного забезпечення військових. Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні, від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де “медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно”.

Зеленський додав, що досвід ефективності конкретних підрозділів має бути поширений на всі Сили оборони.

Раніше видання “Українська правда” із посиланням на співрозмовників у військово-політичному керівництві опублікувало інформацію про те, що міністр оборони Рустем Умєров готує подання на звільнення командувача Медичних сил ЗСУ Тетяни Остащенко, командувача Оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександра Тарнавського та командувача Об’єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва.

Одначе, у Міністерстві оборони України заявили, що спростовують інформацію та “не коментуюьь чутки”.

Зауважимо, міністр оборони Рустем Умєров прокоментував звільнення Остащенко, зазначивши, що причини очевидні.

Вважаю, що причини такого кроку очевидні для всіх, хто бʼється в лавах Сил оборони України, та усіх, хто допомагає, — пояснив глава Міноборони.

Міністр визначив необхідні кроки для розвитку Медичних сил ЗСУ.

  • Максимальна цифровізація процесів та дотримання усіх стандартів медичного забезпечення, включно з постачанням якісних медичних засобів та медичної техніки. Таких проблем, як з неякісними турнікетами, просто не має бути в принципі.
  • Розбудова системи навчання тактичній медицині за стандартами НАТО з відповідним ресурсним забезпеченням. Впровадження усіх необхідних фронту медичних практик, які дозволять зберегти якнайбільше життів наших воїнів.
  • Забезпечення постійної ротації особового складу між тактичним та стратегічним рівнем для забезпечення отримання та передачі досвіду з усього циклу лікування поранених, травмованих і хворих.

Умєров зазначив, що проблематика обговорювалась багато разів. Тож нині настав час “розв’язувати проблеми медичного забезпечення наших воїнів”.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3474-IX (законопроєкт №9656-д) щодо додаткового оподаткування банків. Раніше проєкт закону ухвалили парламентарі Верховної Ради. 

Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.

У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його поїздки до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що станом на сьогодні надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15 % порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Сьогодні Київ отримав допомогу від Вільної землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна. Зокрема, Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та шість автомобілів.