Зеленський та Макрон пояснювали Трампу необхідність підтримки України – Reuters

Джерело: Reuters
Президенти України та Франції – Емманюель Макрон і Володимир Зеленський – під час зустрічі з майбутнім лідером США Дональдом Трампом пояснювали йому необхідність підтримки України та тиску на Росію.
Агенство поспілкувалось з п’ятьма джерелами, які знайомі з деталями перемовин трьох лідерів у французькій столиці.
За даними, свою першу зустріч з Трампом після виборів у США, Зеленський використав аби пояснити йому необхідність гарантій безпеки для України, якщо Київ та Москва домовляться про припинення вогню.
“У межах зустрічі було згадано деякі основні моменти. До прикладу, було сказано, що миру потрібні гарантії, тому що лише припинення вогню недостатньо. Путін може знову його порушити, як він вже це робив раніше, без потрібних гарантій”, – повідомило джерело з Офісу президента України.
На запитання про те, як на це зреагував Трамп, джерело заявило, що він “думає про всі деталі”.
На зустрічі, яка тривала 35 хвилин, не обговорювали конкретних деталей щодо бачення миру, але Трамп повторив, що хоче негайного припинення вогню та перемовин, аби якнайшвидше завершити російсько-українську війну.
За словами одного з джерел, Трамп був дружелюбним, ввічливим та відкритим. Він, судячи з усього, був у режимі слухання.
Джерела, близькі до Трампа, повідомили, що його зустріч була націлена на встановлення особистого відношення, що є головним ключем до того, як він вестиме дипломатію і яке рішення щодо своїх дій ухвалить.
Загалом прямі стосунки між Трампом та Зеленським відрізняються від різких заяв Трампа під час його передвиборчої кампанії, коли він називав українського президента “найвеличнішим торговцем”, який отримує мільярди доларів від США.
Ще одне джерело повідомило, що Макрон та Зеленський на зустрічі були на одній хвилі і діяли обережно, аби у Трампа не склалось враження, що його заганяють у кут.
Зокрема президенти Франції та України висловили думку, що без підтримки Сполучених Штатів Україні буде важко протистояти Росії.
Макрон використав зустріч, аби пояснити Трампу, що Європа також багато вклала в Україну і готова продовжувати надавати допомогу на рівні зі Штатами.
Інше джерело додало, що президенти пояснили Трампу, що Путін у 2024 році вже не такий, як у 2017 році, під час першого президентства Трампа.
Це ж джерело наголосило, що ситуація з падіннями режиму Башара Асада у Сирії також використовувалась як аргумент для жорсткішої позиції щодо Кремля у мирних зусиллях.
“Мовилось про пояснення, не заганяючи Трампа в кут”, – резюмувало джерело.
- Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала розповів про телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Вони обговорювали Україну. Фіала повідомив, що був приємно здивований цією розмовою.
- Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що президент Володимир Зеленський та Україна хотіли б укласти угоду з Росією, щоб припинити війну.
- Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп перед поїздкою до Франції заявив, що активно намагається покласти край війні, “якщо зможе”.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.
Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.