Зеленський: Україна очікує висновок ЄС щодо виконання рекомендацій Єврокомісії
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
7 листопада, у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський що завтра, 8 листопада Україна очікує на історичний висновок Європейського Союзу — звіт стосовно виконання Україною рекомендацій Єврокомісії.
Зеленський заявив, що щоденна увага приділяється відносинам із Європейським Союзом.
Завтра важливий день. Ми очікуємо історичний висновок Євросоюзу – звіт щодо виконання Україною рекомендацій Єврокомісії. І вже готуємо наші подальші кроки – після цього звіту. Нашу законодавчу роботу, посилення інституцій держави, — зазначив глава держави.
Він зауважив, що Україна вже пройшла великий шлях у наближенні до Євросоюзу. Також наголосив, що наша держава абсолютно свідома того, що набути членство в Євросоюзі – “це і політичне рішення всіх країн, які вже у спільноті та хочуть бачити нову державу в Євросоюзі, але це також і робота самої держави”.
Президент запевнив, що завдання влади — це наближення й адаптація стандартів ЄС, практик спільноти. Окрім цього, Зеленський висловив переконання, що Україна неодмінно буде в ЄС, і прийде до цього, зокрема, завдяки трансформації держави – “внутрішній трансформації, яка абсолютно відповідає інтересам наших людей”.
ЄС для України – це економічна безпека та соціальна стабільність, а Україна для ЄС – це посилення всієї спільноти. І дуже важливо, щоб депутати Верховної Ради України продовжували підтримувати необхідні для нашої євроінтеграції законодавчі ініціативи, — мовив у зверненні глава держави.
Зауважимо, виконавча влада Європейського Союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в заявці на членство в ЄС, що є ключовим кроком у рішенні блоку щодо початку переговорів про вступ.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.
- Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністрка країни Кая Каллас.
- Вже 8 листопада Європейська комісія може опублікувати звіт щодо прогресу кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією стосовно початку переговорів щодо вступу України та Молдови.
- У документі Європейської комісії зазначено, що Україна виконала чотири із семи кроків, необхідних для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.