Зеленський закликав світ бути принциповішим у боротьбі за звільнення українських полонених і притягнення Росії до відповідальності

Президент України Володимир Зеленський звернувся до міжнародних партнерів із закликом активніше працювати заради звільнення українських громадян із російського полону, притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців та захисту прав людини.

Зеленський наголосив, що реакція світу на злочини Росії залишається недостатньою. Зокрема, він вказав на низьку активність у питаннях щодо викрадених українських дітей, умов утримання військовополонених та ситуації на тимчасово окупованих територіях.

“Ми всі бачимо, як мало світ реагує на те, що в Росії роблять з українськими полоненими. Як досі небагато у світі голосів, які говорять про викрадених Росією українських дітей. Майже жодної реакції немає і на те, у що російська присутність перетворила наші території, які тимчасово окуповані”, — зазначив президент.

Він подякував державам і організаціям, які вже співпрацюють з Україною, і закликав залучати до цієї роботи нових учасників: міжнародні організації, лідерів, політичні та релігійні об’єднання.

“Прошу вас бути невтомними та залучати до всієї цієї роботи тих, хто поки що осторонь… Щоб рятувати людей та забезпечувати верховенство моралі над тим, що роблять Росія та її спільники”, — підсумував Зеленський.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.