Зеленський зустрівся із прем’єр-міністром Албанії: підписали Спільну декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції України

Джерело: Офіс президента
Сьогодні, 20 вересня, на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Албанія Еді Рамою.
Під час зустрічі сторони обговорили допомогу балканських країн у відбудові та реконструкції України.
Зокрема, Володимир Зеленський поінформував Еді Раму про зусилля нашої держави з консолідації міжнародної підтримки української “формули миру”. Президент запросив представника Албанії приєднатися до наступної зустрічі на рівні радників і до підготовки Глобального саміту миру.
Під час переговорів лідери підписали Спільну декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції України.
У документі Албанія фіксує підтримку нашої країни на шляху до НАТО, а також свій намір продовжувати надання Україні всебічного сприяння в боротьбі за повне відновлення територіальної цілісності. Республіка Албанія засвідчила готовність щодо надання нашій державі політичної, військової, технічної, оборонної та гуманітарної підтримки в межах двосторонньої та міжнародної співпраці.

Зображення: Офіс президента
Президент подякував Албанії за приєднання до Спільної декларації G7 про підтримку України. Цей документ, зокрема, є основою для подальших двосторонніх угод між Україною та її партнерами.
Зазначимо, що Албанія головує в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй протягом вересня поточного року.
- 19 вересня на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.
- 19 вересня у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті 78-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
- Президент Володимир Зеленський спільно з Оленою Зеленською прибули до Нью-Йорка для участі в заходах 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Тема дискусії цього разу – “Відновлення довіри та глобальної солідарності”.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.