Зеленський зустрівся з главою МЗС Франції Стефаном Сежурне

Джерело: пресслужба Офісу Президента 

Президент України Володимир Зеленський в суботу, 13 січня, зустрівся з новопризначеним міністром Європи та закордонних справ Франції Стефаном Сежурне, який перебуває в Україні з першим візитом.

Фото: ОП

“Дякую за вашу присутність тут, у Києві. Для нас це важливий сигнал від Франції, від Президента Макрона, що одразу після призначення ви у нас в Україні. Ми дякуємо за такий сигнал”, – сказав Зеленський.

Він також подякував за допомогу Україні з боку Франції, зокрема за підтримку євроатлантичних прагнень та міжнародних ініціатив України.

“Велика вдячність за допомогу Україні з початку російської війни і за послідовну підтримку як нашого руху в напрямку Європейського Союзу, так і зміцнення Сил безпеки та оборони на полі бою”, – зазначив президент.

Він докладно поінформував главу МЗС Франції про ситуацію на полі бою та наголосив найнагальніших потребах українських воїнів, насамперед на посиленні ППО.

Фото: ОП

Зеленський та Стефан Сежурне обговорили подальшу макрофінансову підтримку України, підготовку переговорного процесу про вступ до ЄС, безпекові гарантії та зустрічі на рівні радників лідерів держав у Давосі щодо реалізації Української Формули миру.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Президент США Джо Байден до кінця виборів 2024 року зосередиться на питаннях України та Близького Сходу. Рішення обумовлене необхідністю зміцнити зовнішньополітичні досягнення його адміністрації.

Сьогодні, 23 липня, російські війська атакували дроном-камікадзе Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області, внаслідок чого поранено дітей.

Співак та соліст групи “Корупція” Міша Крупін оголосив, що добровольцем йде захищати Україну на фронті.