Зеленський зустрівся з президентом Європейської Ради: обговорили членство України в ЄС

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

Сьогодні, 12 липня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем. Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо початку переговорів про членство України в ЄС до кінця цього року.

“Хороша розмова з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем. Головне, що обговорювали, – нашу можливість відкрити вже в кінці цього року переговори щодо членства в Євросоюзі. Дякую за підтримку!”, – написав президент України.

Нагадаємо, що у червні минулого року Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу.

“Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість відповідати європейським цінностям та стандартам”, – заявила Урсула фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії наголосила, що Україна вже запровадила близько 70% європейських норм, стандартів та правил. Проте Україні все ще потрібно зробити важливу роботу, зокрема у сферах верховенства права, контролю над олігархами, боротьбі з корупцією та у дотриманні основоположних правил.

Окрім цього, Єврокомісія оголосила план дій, який повинна виконати Україна для початку перемовин щодо вступу в Європейський Союз.

 

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Станом на 29 листопада Фінляндія закрила останній пункт перетину кордону з Росією. Кордон закрили на наступні два тижні, намагаючись зупинити надзвичайно великий потік мігрантів до скандинавської країни, який уряд та його союзники вважають організованим Москвою.

Федеральний суд Швейцарії в одній зі справ про зґвалтування пом’якшив покарання ґвалтівнику, тому що “саме сексуальне насилля тривало не довго – 11 хвилин”.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.