Згідно з дослідженням, м’ясо пітона може бути вигіднішим за свинину та курятину

Джерело: Scientific Reports

Відповідно до дослідження, опублікованого в Scientific Reports, м’ясо пітона, вирощеного на фермі, може бути кращою альтернативою іншому м’ясу, оскільки пітони швидко розмножуються, навіть якщо вживають невелику кількість їжі.

Згідно з документом, пітонів щотижня годували різними білками місцевого походження, такими як дикі гризуни й рибне борошно, і регулярно вимірювали та зважували протягом 12 місяців. 

Автори дослідження виявили, що пітони росли швидко – до 46 грамів на день – при цьому темпи росту самок були вищими, ніж самців.

За словами співавтора дослідження Патріка Ауста, пітони також здатні виживати в екстремальних ситуаціях. Коли ланцюжки постачання порушуються, як це було під час пандемії COVID-19, це може мати “катастрофічний вплив” на глобальні системи тваринництва.

“Під час COVID-19 вибракувано велику кількість курей і свиней, оскільки були незначні збої в ланцюгах постачання. Фермери не змогли впоратися навіть із цими зривами”, – сказав Ауст.

Дослідження також свідчить, що інші тварини, яких вирощують заради м’яса, розмножуються набагато довше, ніж пітони. 

Ауст зазначив, що він і його сім’я регулярно їдять м’ясо пітона, проте додав, що світу знадобиться багато часу, щоб адаптуватися до думки про вживання змій.

“Це не буде панацеєю від усіх потреб у білках, але, можливо, зіграє важливу роль у майбутньому з погляду прийнятності смаку”, – сказав співавтор дослідження.

Вчені зазначають, що тепер слід розробити найбільш ефективні та гуманні підходи до розведення пітонів на м’ясних фермах.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.