Згідно з дослідженням, м’ясо пітона може бути вигіднішим за свинину та курятину

Джерело: Scientific Reports

Відповідно до дослідження, опублікованого в Scientific Reports, м’ясо пітона, вирощеного на фермі, може бути кращою альтернативою іншому м’ясу, оскільки пітони швидко розмножуються, навіть якщо вживають невелику кількість їжі.

Згідно з документом, пітонів щотижня годували різними білками місцевого походження, такими як дикі гризуни й рибне борошно, і регулярно вимірювали та зважували протягом 12 місяців. 

Автори дослідження виявили, що пітони росли швидко – до 46 грамів на день – при цьому темпи росту самок були вищими, ніж самців.

За словами співавтора дослідження Патріка Ауста, пітони також здатні виживати в екстремальних ситуаціях. Коли ланцюжки постачання порушуються, як це було під час пандемії COVID-19, це може мати “катастрофічний вплив” на глобальні системи тваринництва.

“Під час COVID-19 вибракувано велику кількість курей і свиней, оскільки були незначні збої в ланцюгах постачання. Фермери не змогли впоратися навіть із цими зривами”, – сказав Ауст.

Дослідження також свідчить, що інші тварини, яких вирощують заради м’яса, розмножуються набагато довше, ніж пітони. 

Ауст зазначив, що він і його сім’я регулярно їдять м’ясо пітона, проте додав, що світу знадобиться багато часу, щоб адаптуватися до думки про вживання змій.

“Це не буде панацеєю від усіх потреб у білках, але, можливо, зіграє важливу роль у майбутньому з погляду прийнятності смаку”, – сказав співавтор дослідження.

Вчені зазначають, що тепер слід розробити найбільш ефективні та гуманні підходи до розведення пітонів на м’ясних фермах.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької  АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.

Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.

У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки Росії по Україні 15 січня.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.