Згідно з дослідженням, м’ясо пітона може бути вигіднішим за свинину та курятину
Джерело: Scientific Reports
Відповідно до дослідження, опублікованого в Scientific Reports, м’ясо пітона, вирощеного на фермі, може бути кращою альтернативою іншому м’ясу, оскільки пітони швидко розмножуються, навіть якщо вживають невелику кількість їжі.
Згідно з документом, пітонів щотижня годували різними білками місцевого походження, такими як дикі гризуни й рибне борошно, і регулярно вимірювали та зважували протягом 12 місяців.
Автори дослідження виявили, що пітони росли швидко – до 46 грамів на день – при цьому темпи росту самок були вищими, ніж самців.
За словами співавтора дослідження Патріка Ауста, пітони також здатні виживати в екстремальних ситуаціях. Коли ланцюжки постачання порушуються, як це було під час пандемії COVID-19, це може мати “катастрофічний вплив” на глобальні системи тваринництва.
“Під час COVID-19 вибракувано велику кількість курей і свиней, оскільки були незначні збої в ланцюгах постачання. Фермери не змогли впоратися навіть із цими зривами”, – сказав Ауст.
Дослідження також свідчить, що інші тварини, яких вирощують заради м’яса, розмножуються набагато довше, ніж пітони.
Ауст зазначив, що він і його сім’я регулярно їдять м’ясо пітона, проте додав, що світу знадобиться багато часу, щоб адаптуватися до думки про вживання змій.
“Це не буде панацеєю від усіх потреб у білках, але, можливо, зіграє важливу роль у майбутньому з погляду прийнятності смаку”, – сказав співавтор дослідження.
Вчені зазначають, що тепер слід розробити найбільш ефективні та гуманні підходи до розведення пітонів на м’ясних фермах.
- Південна Корея прийняла новий закон, який має на меті припинити забій і продаж собак на м’ясо до 2027 року.
- Згідно з новим дослідженням, люди, які регулярно вживають червоне м’ясо, можуть мати вищий ризик розвитку цукрового діабету ІІ-го типу.
- “Планетарна дієта” – це раціон харчування, що передбачає споживання великої кількості клітковини та мікронутрієнтів. Фактично такий спосіб харчування розроблений спеціально для збереження нашої планети та здоров’я. Згідно з новим дослідженням, вживання “дружніх до планети” продуктів може знизити ризик смерті людини від раку, серцевих захворювань та інших хронічних захворювань на 25%.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.
У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки Росії по Україні 15 січня.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.