Железняк повідомив про підготовку звернення до КСУ через обмеження незалежності НАБУ і САП

Джерело: Ярослав Железняк

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив про підготовку конституційного подання через закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За словами нардепа, сьогодні їх очікує низка завдань, серед яких подання до Конституційного суду.

“Тут доведеться трохи витратити час, щоб воно було максимально якісним. Є вже такі прецеденти, коли відміняли закон через порушення – тут як раз влада прям максимально брудно вела його через зал, тож є багато матеріалу”.

Для цього буде потрібно 45 підписів і, на думку Железняка, зібрати їх буде не легко. Він також визнав, що розв’язання ситуації через суд – це довгий, але надійний варіант.

Також він додав, що сьогодні йому та іншим людям доведеться витратити день, аби максимально пояснити партнерам – насамперед з МВФ, ЄС та Світового банку – наслідки того, що сталось, адже незалежність НАБУ та САП були умовою надання коштів Україні.

Разом з цим сьогодні нардепи спробують подати на реєстрацію закон про скасування ухваленого напередодні рішення. Водночас Железняк висловлює сумнів, що рішення пройде через залу.

Ще один крок – продовження розголосу ситуації.

“Розрахунок ОП що вже сьогодні всі забудуть. Думаю на таку реакцію, як вчора вони не розраховували….”

Що передувало?

22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.

Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.

На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.

Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.

Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.

Представники України на перемовинах в Стамбулі наполягатимуть на необхідності негайного та повного припинення вогню, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Російська пропаганда розповсюджує у мережі фейкове фото з учорашньої мирної акції в Києві, де активісти нібито тримали плакати із символікою російського вторгнення.

В Болоньї, Італія, скасували концерт проросійського піаніста українського походження Олександра Романовського, відомого виступом на руїнах розбомбленого росіянами драмтеатру у Маріуполі.

Угорська прокуратура висунула обвинувачення громадянину Угорщини, який навесні минулого року приєднався до лав української армії.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар під час візиту в Україну зустрівся з Артемом Буриком — українським військовим, що втратив свою родину в результаті удару іранської ракети.