Жінкам варто відмовитися від вейпінгу, якщо вони хочуть завагітніти, – дослідження
Джерело: The Guardian
Згідно з дослідженням, жінкам варто відмовитися від вейпінгу, якщо вони хочуть завагітніти.
У першому дослідженні, яке продемонструвало зв’язок між перспективами фертильності та електронними сигаретами, аналіз зразків крові 8340 жінок виявив, що люди, які курять тютюн або вейп, мали нижчий рівень антимюллерівого гормону (AMH).
Антимюллерів гормон – це гормон, який виробляється фолікулами яєчника та показує репродуктивний потенціал жінки.
Авторка дослідження та головний виконавчий директор Hertility докторка Хелен О’Ніл сказала, що жінкам слід кинути звичку вейпінгу, щоб це не знизило їхні шанси завагітніти.
Вона зазначила, що це дослідження – “перший доказ, який демонструє зв’язок між фертильністю та вейпінгом”.
“Це показує, що AMH пригнічується у вейперів, порівняно з тими, хто не вейпить, подібно до того, як вже показано у курців”.
Дослідження проводилося у Великій Британії та базувалося на аналізі анонімних даних.
- Представники охорони здоров’я заявили, що дітям, залежним від вейпу, слід пропонувати нікотинові пластирі, щоб допомогти їм кинути палити.
- Дослідження Університету Східної Англії (UEA) показало, що безкоштовні вейпи у відділеннях невідкладної допомоги можуть допомогти тисячам кинути палити.
- Король Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Чарльз III нещодавно підтвердив план прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака щодо остаточної заборони куріння для наступного покоління.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.
20 квітня Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження одноденного “Великоднього припинення вогню”, оголошеного главою Росії Володимиром Путіним.