Жоден силовик не має права вдиратися до бізнесу – Порошенко про «кейс Мазепи»

Джерело: Петро Порошенко в етері телеканалу “Прямий”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко пояснив, що тиск силовиків на бізнес загалом погіршує економічну ситуацію всередині країни, а також може зашкодити отриманню фінансової допомоги від іноземних партнерів.

Порошенко зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення бізнес генерує податки до бюджету під постійними ракетними обстрілами, створює робочі місця, платить зарплати та волонтерить для фронту.

Політик наголосив, що такі справи, як “кейс Мазепи”, викликають лють та обурення у підприємців.

Concorde Capital – це один із трьох інвестиційних банків в Україні. Банки працюють виключно в умовах довіри, а інвестиції – це те, чого сьогодні Україна потребує як повітря. Concorde Capital, Dragon Capital – також є спроби атак, ICU теж знаходиться під тиском. Немає такого інвестбізнесу, який би не знаходився під атакою силовиків, – констатує Порошенко. – Так було в 2013 році, коли ті самі люди, які зараз приймають ті самі рішення, організували тиск на бізнес “імені  Саші-стоматолога”.

Лідер “ЄС” пояснив, що нині бізнес чітко розуміє: якщо не об’єднаються заради захисту від свавілля силовиків – прийдуть до кожного. Також закликав до негайних законодавчих ініціатив, які унеможливлять тиск силовиків на підприємців.

Порошенко уточнив, що ініціативи мають полягати в тому, що ніхто не може вдертися до бізнесу – ні СБУ, ні ГПУ, ні Національна поліція. Закликав кардинально перезавантажити БЕБ за участі іноземних партнерів.

У критеріях для отримання 50 мільярдів Єврокомісія та Рада ЄС чітко зазначили, що пріоритетом є в тому числі інвестиційний клімат, верховенство права, вільна конкуренція, невтручання влади і держави. І якщо цього не буде, ви ставите під ризик надання допомоги Україні, якої вона потребує як повітря, – наголошує Порошенко.

Він порадив прочитати пост пані Пріцкер, котра є спеціальним представником президента США – де вона наголошує, що “необхідно захистити українську економіку”.

За словами п’ятого президента, прямі іноземні інвестиції не прийдуть, якщо ми не доведемо, що докладаємо всіх зусиль, щоб забезпечити верховенство права, конкурентне середовище та інвестиційний клімат.

Ми маємо об’єднатися навколо Збройних Сил. Зеленський наголосив, що наступні два тижні будуть мати визначальну роль для майбутнього війни, для майбутнього існування держави, для майбутнього функціонування економіки. На фронті відбуваються дуже-дуже складні процеси і, якщо не буде продемонстровано відповідальне ставлення і єдність, ситуація значно погіршиться, – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, що працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції затримали на кордоні з Польщею бізнесмена Ігоря Мазепу, якого звинувачують нібито в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

Згодом у компанії Concorde Capital заявили, що затримання засновника інвестиційної компанії Ігоря Мазепи пов’язане з його публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.