Журнал Time включив двох українців у список 100 найвпливовіших людей у сфері здоров’я

Джерело: сайт журналу

Журнал Time опублікував список 100 найвпливовіших людей планети у сфері здоров’я у 2024 році.

До категорії “Новатори” потрапили лікар-дерматолог і генеральний директор стартапу Esper Bionics Діма Газда та американська волонтерка українського походження, гендиректорка американського благодійного фонду “Razom” Дора Хом’як.

“Esper Bionics, стартап з офісами в США, Німеччині та Україні, створює одну з найскладніших протезних частин тіла на ринку: роботизовану руку, яка зчитує генеровані мозком підказки, надіслані до найближчих функціональних м’язів, і використовує їх для руху руки у природніший та ефективніший спосіб, ніж можна було б досягти за допомогою типового протеза кінцівки”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Time

Після вторгнення РФ в Україну Газда та його команда почали безкоштовно надавати біонічні руки постраждалим українцям, покладаючись на пожертви для покриття витрат на виробництво. Нині їхні протези отримали понад 70 українців, ще 250 чекають своєї черги.

За словами Хом’як, “Razom” зосереджував свою роботу на покращенні здоров’я та добробуту в Україні протягом останнього десятиліття, ще задовго до війни.

“Проте після того, як Росія вторглася в Україну в 2022 році, робота фонду зросла в геометричній прогресії. Волонтерська група, яка збирала та витрачала близько 200 000 доларів на рік, збільшила свій штат до 75 осіб в США та Україні, розподіляючи 100 мільйонів доларів допомоги. Під час війни “Razom” використовував ці гроші, щоб придбати медичне обладнання українським лікарням, керувати шістьма психіатричними центрами по всій країні та підтримувати медиків на передовій”, – зазначено в статті.

Окрім того, до списку Time також увійшли експрезидент США Джиммі Картер, губернатор штату Огайо Майк Девайн, голлівудська акторка Холлі Беррі та ексголовний військовий лікар США індійського походження Вівек Мурті.

  • Американський журнал Time включив до списку 100 найвпливовіших людей світу дружину померлого російського опозиціонера Олексія Навального – Юлію.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.