Журналісти встановили місце катувань українських військовополонених у Білорусі

Джерело: Схеми

Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.

На початку повномасштабного вторгнення, російські військові влаштували на території білоруського міста Наровля фільтраційний табір, який став місцем незаконного утримання і тортур над українськими військовополоненими та цивільними, зокрема й дітьми. Правозахисники називають табір одним із найжорстокіших у ставленні до полонених.

Затриманих допитували та били, а кадри з їхньою участю використовували у пропагандистських відео.

Журналісти “Схем” у співпраці з колегами з “Білоруського розслідувального центру”, білоруської редакції Радіо Свобода та за підтримки проекту з документації воєнних злочинів The Reckoning Project і гакерської групи “Кіберпартизани” встановили його точну локацію.

Для цього журналісти проаналізували пропагандистські відео з полоненими, де видно місцевість, зокрема будівлю зі зруйнованим дахом, військові камАЗи та кілька великих армійських наметів.

Колишні полонені згадували, що місцем їхнього ув’язнення була будівля, схожа на сільськогосподарське підприємство. Аналіз відео підтвердив присутність військової техніки на території та допоміг ідентифікувати елементи табору.

На основі супутникових знімків з’ясували, що табір облаштували на території білоруського державного підприємства “Прип’ятський Альянс” неподалік білорусько-українського кордону. Підприємство входить до структури республіканської спілки споживчих товариств Ради міністрів Республіки Білорусь.

Нині журналісти чекають на реакцію Офісу генерального прокурора.

Правозахисники наголошують, що допити, побиття, погрози та іншу наругу над полоненими у фільтраційному таборі можна кваліфікувати як міжнародний кримінальний злочин. Зокрема як і дії влади Білорусі, котра дозволила армії РФ розмістити об’єкт на території країни.

Додамо, раніше Регіональний центр прав людини з відкритих джерел встановив місцезнаходження так званих “таборів перевиховання” в РФ для українських дітей з ТОТ. На сьогодні виявили 13 установ на окупованій території України, ще 18 — у Білорусі та 67 — у Росії.

Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.

Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.

Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.

Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.