Журналісти встановили місце катувань українських військовополонених у Білорусі

Джерело: Схеми

Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.

На початку повномасштабного вторгнення, російські військові влаштували на території білоруського міста Наровля фільтраційний табір, який став місцем незаконного утримання і тортур над українськими військовополоненими та цивільними, зокрема й дітьми. Правозахисники називають табір одним із найжорстокіших у ставленні до полонених.

Затриманих допитували та били, а кадри з їхньою участю використовували у пропагандистських відео.

Журналісти “Схем” у співпраці з колегами з “Білоруського розслідувального центру”, білоруської редакції Радіо Свобода та за підтримки проекту з документації воєнних злочинів The Reckoning Project і гакерської групи “Кіберпартизани” встановили його точну локацію.

Для цього журналісти проаналізували пропагандистські відео з полоненими, де видно місцевість, зокрема будівлю зі зруйнованим дахом, військові камАЗи та кілька великих армійських наметів.

Колишні полонені згадували, що місцем їхнього ув’язнення була будівля, схожа на сільськогосподарське підприємство. Аналіз відео підтвердив присутність військової техніки на території та допоміг ідентифікувати елементи табору.

На основі супутникових знімків з’ясували, що табір облаштували на території білоруського державного підприємства “Прип’ятський Альянс” неподалік білорусько-українського кордону. Підприємство входить до структури республіканської спілки споживчих товариств Ради міністрів Республіки Білорусь.

Нині журналісти чекають на реакцію Офісу генерального прокурора.

Правозахисники наголошують, що допити, побиття, погрози та іншу наругу над полоненими у фільтраційному таборі можна кваліфікувати як міжнародний кримінальний злочин. Зокрема як і дії влади Білорусі, котра дозволила армії РФ розмістити об’єкт на території країни.

Додамо, раніше Регіональний центр прав людини з відкритих джерел встановив місцезнаходження так званих “таборів перевиховання” в РФ для українських дітей з ТОТ. На сьогодні виявили 13 установ на окупованій території України, ще 18 — у Білорусі та 67 — у Росії.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.