Жителі Гренландії вийшли на демонстрації проти намірів Трампа взяти острів під контроль

Джерело: DW

Сотні жителів Гренландії вийшли на акції протесту проти намірів Дональда Трампа взяти острів під контроль Сполучених Штатів.

На мітингу в місті Нуук, столиці острова, розгорнули прапори Гренландії та плакати з написами “Поважайте суверенітет Гренландії”, “Ми не продаємося”, “Змусимо Америку забратися геть”.

Як розповіли у виданні, ймовірний майбутній премʼєр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен, який очолює правоцентристську партію Demokraatit, що перемогла на парламентських виборах цього тижня, приєднався до чинного глави уряду Муте Егеде в колоні протестувальників, яка пройшла до консульства США на околиці Нуука.

“Ми хочемо бути самими собою, і наша автономія та свобода не обговорюються. Немає жодного шансу, що я говоритиму з Трампом про те, аби Гренландія стала частиною США. Гренландія буде Гренландією”, – зазначив він.

Егеде також назвав підхід президента США “абсолютно неприйнятним”.

Зазначається, що подібні акції відбулися в інших містах острова.

У п’ятницю лідери п’яти партій у парламенті Гренландії оприлюднили спільну заяву, у якій засудили плани Трампа.

“Ми – всі голови партій – не можемо прийняти повторювані заяви про анексію і контроль над Гренландією. Ми вважаємо таку поведінку неприйнятною для друзів і союзників в оборонному Альянсі (НАТО, – ред.)”, – йдеться в документі.

Триває 1583-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

25 червня відзначають День моряка, Всесвітній день Вітиліго, День кольорового ТБ та Всесвітній день боротьби з коридою. Християни сьогодні згадують преподобномученицю Февронію.

За даними синоптиків у четвер, 25 червня, у частині областей очікуються короткочасні опади.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.