Житомирський архітектор створив 3D-модель зруйнованого палацу барона де Шодуара

Джерело: Максим Гордійчук/Facebook

Архітектор Максим Гордійчук розробив 3D-модель зруйнованого палацу барона Івана де Шодуара, який був побудований у Житомирі на початку ХХ ст.

“У палаці барон Іван де Шодуар розмістив свою колекцію живопису, бібліотеку, старовинні меблі, антикваріат та побутові речі. Після більшовицького заколоту і смерті Івана Максиміліановича музей потрапив до рук радянської влади, експозиція була частково розпорошена, дещо втрачено. Під час Другої світової війни та окупації німецькі нацисти його пограбували, а те що залишилось, з часом перейшло до інших приміщень в місті. Будівля постраждала при звільненні Житомира від загарбників у 1943 році і хоча її можливо було відновити, в повоєнні роки палац демонтували”, – розповів Гордійчук.

Фото: Гордійчук

Повідомляється, що чотириповерховий палац із флігелем Барон де Шодуар почав будувати у Житомирі у 1905 році. Для створення парку він запросив із Варшави майстра садово-паркової культури Мартіна Затона.

Також до будівництва палацу долучився київський зодчий Зиновій Журавський, який працював у стилях необароко і модерн. В оформленні фасадів будівлі відчувалась вгамована розкіш, смак і потяг до античних традицій. Стараннями майстра-каменяра Вацлава Длоугі побудовані оригінальні підпірні стіни, місточки і алеї, на яких встановлені античні скульптури, декоративні вази та акваріуми з екзотичними рибами.

У парку барона де Шодуара, де знаходився палац, встановили стенд з доповненою реальністю, а також Гордійчук створив 3D-модель зруйнованої будівлі.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не побачило жодних ознак того, що Росія готується перезапустити окуповану Запорізьку атомну електростанцію та під’єднати її до своєї енергосистеми.

Супутникові знімки свідчать, що цього місяця Китай розмістив два свої найсучасніші бомбардувальники на спірних Парасельських островах у Південнокитайському морі.

Посланець Сполучених Штатів у справах Сирії Томас Баррак заявив, що вірить у досяжність миру між Сирією та Ізраїлем, під час свого першого візиту до Дамаска 29 травня, високо оцінивши очолюваний ісламістами уряд та наголосивши на готовності до діалогу.

Адміністрація президента США Дональда Трампа на завершальній стадії скасувала контракт з компанією Moderna, що розробляла вакцини від пташиного грипу для людей.

Вчені вперше успішно застосували технологію CRISPR-Cas9 для редагування генів павуків. Дослідники з Німеччини розробили протокол мікроін’єкції CRISPR у тіло самок павуків виду Parasteatoda tepidariorum. Це дало змогу змінювати гени потомства — як для вивчення їх функцій, так і для створення нових елементів.