Житомирський архітектор створив 3D-модель зруйнованого палацу барона де Шодуара

Джерело: Максим Гордійчук/Facebook

Архітектор Максим Гордійчук розробив 3D-модель зруйнованого палацу барона Івана де Шодуара, який був побудований у Житомирі на початку ХХ ст.

“У палаці барон Іван де Шодуар розмістив свою колекцію живопису, бібліотеку, старовинні меблі, антикваріат та побутові речі. Після більшовицького заколоту і смерті Івана Максиміліановича музей потрапив до рук радянської влади, експозиція була частково розпорошена, дещо втрачено. Під час Другої світової війни та окупації німецькі нацисти його пограбували, а те що залишилось, з часом перейшло до інших приміщень в місті. Будівля постраждала при звільненні Житомира від загарбників у 1943 році і хоча її можливо було відновити, в повоєнні роки палац демонтували”, – розповів Гордійчук.

Фото: Гордійчук

Повідомляється, що чотириповерховий палац із флігелем Барон де Шодуар почав будувати у Житомирі у 1905 році. Для створення парку він запросив із Варшави майстра садово-паркової культури Мартіна Затона.

Також до будівництва палацу долучився київський зодчий Зиновій Журавський, який працював у стилях необароко і модерн. В оформленні фасадів будівлі відчувалась вгамована розкіш, смак і потяг до античних традицій. Стараннями майстра-каменяра Вацлава Длоугі побудовані оригінальні підпірні стіни, місточки і алеї, на яких встановлені античні скульптури, декоративні вази та акваріуми з екзотичними рибами.

У парку барона де Шодуара, де знаходився палац, встановили стенд з доповненою реальністю, а також Гордійчук створив 3D-модель зруйнованої будівлі.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров поінформував, що  станом на 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 120 осіб.

9 січня міністр оборони Німеччині Борис Пісторіус пообіцяв подальшу підтримку України після федеральних виборів у лютому.

У Великій Британії через скарги на шум припинила існування традиція, якої дотримувались протягом 137 років. Тепер годинник на вежі ратуші в Біркенхеді звучатиме лише раз на годину, замість колишнього темпу в 15 хвилин.

Народний депутат від “Слуги народу” Анатолій Костюх порадив тим, кого не влаштовує рівень зарплати в Україні, змінити роботу.

Колишнього президента Грузії Саломе Зурабішвілі запросили на інавгурацію президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня. Але чинний глава Грузії Михайло Кавелашвілі, інавгурація якого відбулася наприкінці грудня, не отримав запрошення.