Зі Швейцарії депортували трьох українців за скоєння злочинів
Джерело: NZZ
Швейцарія депортувала трьох громадян України, засуджених за, ймовірно, тяжкі злочини. Їх видворили з країни спеціальним рейсом, який вилетів з аеропорту Цюріха вранці 30 жовтня.
Які саме злочини вчинили громадяни України – невідомо, але, ймовірно, йдеться саме про важкі, оскільки за дрібні порушення зазвичай не депортують. Детальної інформації щодо них не надавали. Після прибуття до Польщі громадян транспортують до України, проте деталі щодо перетину кордону й подальшої долі залишаються невідомими.
Як повідомляє Державний секретаріат з питань міграції Швейцарії (SEM), депортовані особи – люди, засуджені за вагомі правопорушення, серед яких розбій, незаконне позбавлення волі або заподіяння тілесних ушкоджень. Всі злочини були скоєні на території кантону Цюріх.
Представник кантональної служби безпеки Маріо Фер висловився на підтримку такого підходу. SEM підтверджує, що у випадку із засудженими злочинцями перевірка обґрунтованості повернення не вимагається, а також додали, що ймовірний військовий призов не є причиною для перешкоди депортації.
Додамо, що рішення Швейцарії депортувати громадян України, які вчинили тяжкі злочини, є першим прецедентом з початку війни у 2022 році.
- Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”