ЗМІ стверджують, що Арестович виїхав з України завдяки листу ГУР: у спецслужбі заперечили

Джерело: NGL.media

За даними антикорупційного сайту NGL.media, який посилається на джерело у прикордонній службі, ексрадник Офісу президента Олексій Арестович виїхав за кордон завдяки листу Головного управління розвідки Міністерства оборони України. У ГУР назвали цю інформацію “фейком”.

Зокрема зазначається, що Арестович виїхав 4 вересня 2023 року у Польщу через пункт пропуску “Краківець — Корчова” і вже майже п’ять місяців не повертається в Україну.

Як зауважили журналісти, раніше Арестович неодноразово виїжджав за кордон, утім, повертався в Україну. Наприклад, на початку травня 2023 року він також виїхав через Краківець завдяки листу ГУР і повернувся в країну лише наприкінці червня, провівши за межами країни майже півтора місяця.

Загалом з моменту повномасштабного вторгнення РФ, окрім двох згаданих випадків, Арестович виїжджав за кордон ще сім разів на інших підставах – наприклад, на підставі рішень голови ДПСУ, як радник Офісу президента тощо. Усі ці поїздки тривали не довше дев’яти днів.

Своєю чергою, Державна прикордонна служба України, за даними ЗМІ, відмовилась надати офіційну інформацію про підстави для виїзду Арестовича.

Тоді як Головне управління розвідки назвало цю інформацію “фейком”.

“Інформація про перетин кордону та виїзд за межі України особи на ім’я Олексій Арестович 4 вересня 2023 року начебто на підставі листа від ГУР МО України, яку опублікувало NGL.media, не відповідає дійсності. ГУР МОУ не надавало вказаній людині ані листів, ані будь-яких інших документів для виїзду за кордон”, – йдеться у повідомленні.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.