Зміна клімату може спричинити сплеск кліщів і збільшити кількість випадків хвороби Лайма
Джерело: Sky News
За даними Агентства безпеки охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), зміна клімату, ймовірно, збільшить активність і поширення кліщів, що може призвести до зростання випадків хвороби Лайма.
UKHSA зазначає, що тепліші та вологі температури створюють “сприятливі умови” для розмноження кліщів. До того ж кількість зареєстрованих випадків хвороби Лайма вже зростає.
Читайте також: Кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма: як не захворіти, якщо вкусив кліщ
“Якщо буде більше людей, які піддаються впливу кліщів, ми, ймовірно, побачимо більше випадків хвороби Лайма в майбутньому”, — зазначив голова медичної ентомології UKHSA Джоліон Медлок.
За даними Центру громадського здоров’я, у 2022 році в Україні зареєстрували 3875 випадків хвороби Лайма, 2 випадки туляремії, 12 випадків вірусних та геморагічних гарячок.
Раніше ми розповідали, яких правил необхідно дотримуватися, щоб уберегтися від кліщів.
- Результати огляду 45-ти метааналізів майже 10 млн осіб показали, що вживання продуктів, які пройшли ультраобробку, підвищує ризик розвитку десятків несприятливих станів здоров’я та смерті через них.
- Протягом багатьох років вчені вважали, що коли йдеться про збільшення ваги, усі калорії є однаковими. Але нове дослідження засвідчило, що це не так. Схоже, що організм по-різному реагує на калорії, отримані з цільної їжі з високим вмістом клітковини, та з ультраобробленої шкідливої їжі.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.