Зміна клімату може спричинити сплеск кліщів і збільшити кількість випадків хвороби Лайма
Джерело: Sky News
За даними Агентства безпеки охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), зміна клімату, ймовірно, збільшить активність і поширення кліщів, що може призвести до зростання випадків хвороби Лайма.
UKHSA зазначає, що тепліші та вологі температури створюють “сприятливі умови” для розмноження кліщів. До того ж кількість зареєстрованих випадків хвороби Лайма вже зростає.
Читайте також: Кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма: як не захворіти, якщо вкусив кліщ
“Якщо буде більше людей, які піддаються впливу кліщів, ми, ймовірно, побачимо більше випадків хвороби Лайма в майбутньому”, — зазначив голова медичної ентомології UKHSA Джоліон Медлок.
За даними Центру громадського здоров’я, у 2022 році в Україні зареєстрували 3875 випадків хвороби Лайма, 2 випадки туляремії, 12 випадків вірусних та геморагічних гарячок.
Раніше ми розповідали, яких правил необхідно дотримуватися, щоб уберегтися від кліщів.
- Результати огляду 45-ти метааналізів майже 10 млн осіб показали, що вживання продуктів, які пройшли ультраобробку, підвищує ризик розвитку десятків несприятливих станів здоров’я та смерті через них.
- Протягом багатьох років вчені вважали, що коли йдеться про збільшення ваги, усі калорії є однаковими. Але нове дослідження засвідчило, що це не так. Схоже, що організм по-різному реагує на калорії, отримані з цільної їжі з високим вмістом клітковини, та з ультраобробленої шкідливої їжі.
Посолка Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Українське науково-дослідницьке судно “Ноосфера” завершило четвертий антарктичний сезон. Корабель перебуватиме у порту тимчасової дислокації — Кейптауні.
11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.