Зміна клімату спричиняє рекордну посуху в тропічних лісах Амазонки – дослідження

Джерело: Reuters

Відповідно до дослідження, опублікованого в середу, 23 січня, зміна клімату є головною причиною рекордної посухи в тропічних лісах Амазонки, через яку висохли річки, загинули дельфіни та змінилось життя мільйонів людей у ​​регіоні.

Згідно з аналізом міжнародної групи вчених World Weather Attribution, глобальне потепління збільшило ймовірність посухи в 30 разів, спричинило екстремально високі температури та сприяло зменшенню кількості опадів. Дослідження було зосереджено на червні-листопаді минулого року.

Посуха, яка вразила всі дев’ять країн тропічних лісів Амазонії, включаючи Бразилію, Колумбію, Венесуелу та Перу, за очікуваннями, у 2024 році посилиться після закінчення сезону дощів у травні, повідомили Reuters минулого року вчені.

Захист Амазонки, найбільшого в світі тропічного лісу, вважається життєво важливим для стримування зміни клімату через величезну кількість парникових газів, які поглинають його дерева. Посуха знизила рівень річок у деяких частинах регіону до найнижчого рівня за всю історію спостережень.

Дослідники кажуть, що посуха може посилити лісові пожежі, які в поєднанні зі зміною клімату та вирубкою лісів можуть ще більше підштовхнути Амазонку до точки неповернення, після чого біом висихає і перестає бути пишним тропічним лісом.

Дослідники зазначають, що хоча за останні 20 років регіон зазнав щонайменше трьох інших інтенсивних посух, масштаби цієї посухи були безпрецедентними та вплинули на весь басейн Амазонки.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.