Змушували односельців «голосувати» на псевдореферендумі РФ: затримано двох колаборантів

Джерело: СБУ

Співробітники СБУ затримали двох колаборантів, які організовували проведення незаконного референдуму РФ у період окупації правобережжя Херсонщини.

Перебуваючи у лавах загарбницьких “виборчкомів”, вони обходили оселі місцевих жителів та вимагали від людей “проголосувати за приєднання” регіону до складу Росії.

Фігуранти змушували людей ставити потрібні їм відмітки у фейкових бюлетенях і контролювали “правильність заповнення”.

У разі відмови підтримати агресора, зловмисники погрожували “здати” односельців озброєним росіянам, які супроводжували їх під час дворових обходів.

Співробітники СБУ затримали обох колаборантів у результаті стабілізаційних заходів у звільненій частині регіону. Затримана жінка намагалась переховуватись від правосуддя у помешканнях своїх знайомих, яких вона використовувала “втемну”.

За даними слідства, фігурантами є мешканка Милового та житель Білозерської громади.

Після захоплення регіону вони підтримали російських загарбників та добровільно ввійшли до складу окупаційної адміністрації РФ.

Там їм поставили завдання щодо організації псевдореферендуму Росії у тимчасово захоплених населених пунктах.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Зараз вони під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.