Знайшли кишеньковий годинник Теодора Рузвельта, який вкрали в 1987 році

Джерело: The Guardian

Кишеньковий годинник Теодора Рузвельта знайшли після викрадення майже чотири десятиліття тому з музейної експозиції про колишнього президента США.

У пресрелізі Федеральне бюро розслідувань оголосило, що їм вдалося повернути історичний годинник.

Фото: Джейсон Вікерсті/NPS

Агент ФБР Роберт Гічі сказав, що бюро тісно співпрацювало зі Службою національних парків, щоб створити основу для “репатріації годинника”.

Рузвельт одягав цей годинник під час битви на пагорбі Сан-Хуан у 1898 році, де він виконував обов’язки бойового командувача до свого президентства. Також брав його у подорожі по світу під час свого президентства з 1901 по 1909 рік.

“Він подолав тисячі миль за останні 126 років, або приблизно за 4 мільярди секунд”, — сказав Джонатан Паркер, керівник музею в Сагамор-Хілл.

Сагамор-Хілл у Коув-Нек (штат Нью-Йорк) успадкував годинник Рузвельта після його смерті в 1919 році. Тамтешній музей позичив годинник у 1971 році Національному історичному пам’ятнику імені Теодора Рузвельта в Буффало, штат Нью-Йорк, як частину виставки.

Але годинник викрали з цього музею 21 липня 1987 року. Попередні розслідування, проведені ФБР і місцевою поліцією, не змогли виявити значний артефакт.

Однак у 2023 році власник Blackwell Auctions Едвін Бейлі зі штату Флорида повідомив, що отримав годинник. Він публічно не розповів, хто йому його подарував, але коли виявив, що він належав Рузвельту, то зв’язався з Національним історичним місцем Сагамор-Хілл і Теодора Рузвельта. Там підтвердили справжність кишенькового годинника.

Годинник повернули в музей і його планують виставити в Old Orchard – філія Національного історичного пам’ятника Сагамор-Хілл.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

У 2023 році народний депутат Микола Тищенко повідомляв про перевірки різних установ в межах роботи ТСК із вирубки лісів навіть після припинення її діяльності.

В Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.