«Знак на щиті»: у музеї історії України відкрили виставку про історію Тризуба як державного символа

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
У виставковому центрі Музею історії України у Другій світовій війні з нагоди завершення реалізації проєкту “Тризуб Батьківщини” відбулось відкриття експозиції “Знак на щиті”.

Зображення: Мінкульт
Експозиція розповідає про спадкоємність українських державницьких традицій, уособлених у Тризубі, через унікальні артефакти – давньоукраїнські срібники, знаки княжої влади Святослава Хороброго, Володимира Великого та Ярослава Мудрого.

Зображення: Мінкульт
Директор Музею війни Юрій Савчук зазначив, що виставка “Знак на щиті” нерозривно пов’язана з проєктом “Тризуб Батьківщини”. За його словами, проєкт є важливим на шляху розвитку нашої країни, її руху до демократії та цивілізованого кола європейських народів.
“Це знаковий у новітній історії України проєкт. Заміна радянського символа на український герб є одним з важливих елементів боротьби за незалежність. Адже поряд з боротьбою на фронті триває духовний опір. Нарешті, після 32 років незалежності, наш державний символ зайняв належне місце”, – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
- Гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук розповів, що монумент “Батьківщина-мати” в Києві планують перейменувати на “Україна-мати”.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.