Зниження призовного віку може поставити економіку України під загрозу – NYT

Джерело: The New York Times

Зниження призовного віку в Україні дозволить забезпечити відпочинок військовослужбовцям, які з початку повномасштабної війни стоять на захисті держави, однак це створить довгострокові ризики для підтримки чисельності населення країни.

“Як і в більшості колишніх радянських республік, в Україні мало 20-річних, тому що народжуваність різко впала під час глибокої економічної депресії 1990-х років. Через цей демографічний спад зараз в Україні втричі більше чоловіків у віці 40 років, ніж у віці 20 років,” – йдеться в матеріалі.

За даними видання, призов до армії більшої кількості чоловіків у віці 20 років, враховуючи ймовірні втрати в боях, може призвести до скорочення народжуваності.

Це, своєю чергою, через десятиліття призведе до скорочення числа чоловіків призовного і працездатного віку, поставивши під загрозу безпеку і економіку країни.

  • Начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвійчук повідомив, що за добу близько 6 тис. чоловіків призовного віку перетинають кордон на виїзд з України.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.