Зовсім не агресивний: як розпізнати вужа та чому не потрібно боятись його
Джерело: Ekoltava
У теплий період на природі все частіше можна зустріти вужів. Екоактивісти пояснили, як відрізнити їх від змій і чому вужів не варто боятись.
Фахівці наголосили, що хоча вужі і вважаються зміями, насправді вони зовсім не агресивні.
“Їхня перша реакція на небезпеку — тікати в траву або воду. Навіть якщо загнати вужа в кут, він не кидатиметься, а просто зашипить. А ще може вдавати мертвого: перевертається на спину, висовує язика й лежить нерухомо”.
Кусають вужі напрочуд рідко, але навіть у такому випадку ніякої шкоди людині такий укус не завдасть. Річ у тому, що у вужів занадто малі зуби, які зазвичай навіть не прокушують шкіру. Щобільше, вужі не мають отрути.
Розпізнати вужа легко: жовті або білі цятки біля голови та округла зіниця (на відміну від “котячої” у гадюки).
“Вужі — мирні сусіди, яких не варто боятися, а навпаки — варто поважати. Вони знищують велику кількість гризунів і комах, які шкодять сільському господарству, а самі слугують їжею для їжаків, лелек, лисиць та інших хижаків”.
Відтак, якщо ви зустрінете вужа, то найкращий варіант – просто залишити його спокої.
Фахівці додали, що у квітні-травні у вужів триває так званий “весільний сезон”, під час якої вужі-самці десятками обвиваються довкола самки.
“Це, мабуть, вражаюче видовище! Але не плутайте це з нашестям — це просто любов”.
- З потеплінням погоди активізується життєдіяльність кліщів, у зв’язку з чим виникає загроза для домашніх улюбленців. Паразити не живуть на тваринах постійно – як блохи, а використовують їх для розмноження і підживлення. Присмоктуючись до тіла ссавця, кліщ може провести на ньому близько десяти днів, тому важливо одразу виявити паразита, що допоможе запобігти низці хвороб.
Єдиний відомий сценарій фільму режисера Жана-Люка Годара “На останньому подиху” продадуть на аукціоні.
Військовослужбовець, боєць 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ, український комік Віктор Розовий та його дружина Ольга подали заяву на розлучення.
Верховна Рада схвалила звіт тимчасової слідчої комісії Ради з енергетики, в якому йдеться, що “Енергоатом” накопичив 60 мільярдів гривень нерозподіленого прибутку через підвищення цін на енергетику.
Адвокат колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Руслан Волинець заявив про спростування інформації про затримання свого підзахисного у справі стосовно завдання збитків державі на 17,44 млн гривень.
246 народних депутатів підтримали звернення до президента Володимира Зеленського про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України.