ЗРК Patriot збив вже 15 російських ракет «Кинджал» — Повітряні сили ЗСУ

Джерело: телемарафон

Речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат повідомив про успішне збиття 15 російських ракет “Кинджал” за допомогою ЗРК Patriot.

Ігнат зазначив, що система Patriot ефективна проти балістичних та аеробалістичних ракет, включаючи ракету “Кинджал”. “Перший ‘Кинджал’ Х-47 М2 було збито 4 травня, відтоді й розпочали підрахунок.

За його словами, спочатку було знищено шість, потім ще шість, і нині ми маємо 15 збитих “Кинджалів”. Проте кількість систем Patriot в Україні нині недостатня.

“Окрім Patriot, є дійсно багато систем, які нам сьогодні допомагають боронитися. Порівняно з минулим роком ми не мали стільки систем”, — сказав Ігнат.

Довідка. “Кинджал” — російська гіперзвукова ракета, яка здатна досягати швидкостей вище за Мах 5 (понад 6174 км/год). Ракета вперше була представлена у 2018 році як частина озброєння ВПС РФ. Її дальність дії  — приблизно 2000 кілометрів. Ці ракети можуть запускати на модифікованих літаках МіГ-31К (МіГ-31 з особливою модифікацією для несення “Кинджала”).

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.