Зросла кількість постраждалих внаслідок удару РФ по Харкову: троє загиблих та 25 поранених

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram, голова Харківської ОДА Олег Синєгубов

Внаслідок російського удару керованими авіабомбами по Харкову наразі відомо про трьох загиблих та 25 поранених.

16 людей госпіталізували, серед них – двоє дітей. Чотири людини перебувають у важкому стані. 

Нагадаємо, що вдень 22 червня російська армія здійснила щонайменше чотири удари по Харкову керованими авіаційними бомбами (КАБ). За інформацією кореспондентів Суспільне Харків, вибухи у місті чули о 15:14.

Російські загарбники влучили в житловий будинок. На місці всі необхідні служби, розбір завалів триває. 

Пошкоджена виключно цивільна інфраструктура: будинок, зупинки громадського транспорту, магазини.

“Цей російський терор керованими авіабомбами має бути зупинений і може бути зупинений. Потрібні сильні рішення партнерів, щоб ми могли знищувати російських терористів та російську бойову авіацію там, де вони є”, – сказав Президент України Володимир Зеленський.

Він додав, що для захисту цивільних необхідно “очистити прикордонні райони від пускових установок терористів” й закликав союзників бути рішучими.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.