ЗСУ не атакували пляж у Криму: російська ППО збила ракету над скупченням людей – Bild

Джерело: Bild

23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.

Своєю чергою, оглядач Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке наводить аргументи проти версії росіян, зокрема:

  • Пляж знаходиться за 4 км на південь від військового аеродрому і за 3 км на північ від бази ВМФ. Раніше Україна відкрито заявляла, що об’єкти ЗС РФ у Криму стануть цілями атак і попереджала про небезпеку поїздок на півострів
  • На пляжі знайшли уламки ракет зенітно-ракетного комплексу “Тор”, що говорить про роботу російської ППО.
  • Кожен ATACMS містить 950 невеликих осколкових суббоєприпасів M74. Саме вони й розлетілися на всі боки, коли росіяни збили ракету.
  • На кадрах видно, що більшість осколків падає в море не вздовж пляжу, а впоперек. Отже, ATACMS летів до іншої мети, наприклад, на аеродром або базу ВМФ РФ, тому ракета була збита на підльоті. На сам пляж впала лише невелика частина уламків. Якби ЗСУ навмисно атакували туристів ракетою ATACMS, збитки були б незрівнянно більшими.

Джерело: Bild

Джерело: Bild

Зауважимо, удень 23 червня в окупованому Криму пролунали вибухи. Російське міноборони стверджувало, що півострів обстріляли за допомогою ATACMS.  Т.з. “голова” Севастополя Михайло Развожаєв заявляв про трьох загиблих та сотню поранених.

За оцінками Інституту вивчення війни, Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари.

Як стверджували в російському оборонному відомстві, удар перехоплювача ППО призвів до того, що одна ракета відхилилася від траєкторії польоту і вибухнула.

Згодом МО РФ звинуватило США у жертвах серед цивільного населення в Севастополі, оскільки система ATACMS була надана Сполученими Штатами, незважаючи на визнання того, що російський перехоплювач ППО змусив ракету відхилитися від траєкторії польоту і вибухнути.

Один із російських військових блогерів опублікував у ніч на 23 червня кадри, на яких нібито видно вибухи біля Євпаторії та Вітиного, зазначаючи, що вибухи сталися біля Чорноморського та Міжводного.

Кадри, опубліковані 23 червня, нібито показують цивільних на пляжі в Севастополі під час і після відхилення ракети від траєкторії польоту. Російські ЗМІ писали, що касетні боєприпаси впали на цивільних біля пляжу в парку Учуївка на півночі Севастополя.

Так званий “губернатор Севастополя” Михайло Развожаєв заявив, що внаслідок удару загинуло четверо людей і 151 людина отримала поранення.

Аналітики зазначають, що ISW не може перевірити, чи використовували українські сили ракети ATACMS з касетними бойовими частинами.

Звинувачення Міністерства оборони Росії на адресу США у жертвах серед цивільного населення є спробою утримати Сполучені Штати від надання подальшої допомоги Україні у сфері безпеки, – зазначили у звіті.

Низка російських блогерів критикували владу РФ за нездатність виявити і знищити всі ракети до того, як вони наблизилися до Севастополя, і за нездатність побудувати укриття в межах пішохідної доступності від пляжу, зокрема, порівнюючи відсутність укриттів біля цього пляжу з зусиллями Росії щодо будівництва укриттів у Бєлгородській області поблизу міжнародного кордону з Україною.

Як зауважили фахівці, відеоматеріали та знімки свідчать про те, що російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Російська влада безвідповідально заохочує російський туризм до окупованого Криму у воєнний час, а російські військові продовжують використовувати окупований півострів як тиловий плацдарм, – наголосили аналітики.

Експерти припустили, що російські військові, ймовірно, цілеспрямовано розміщують військові об’єкти поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримувати українські удари.

Росія, ймовірно, порушує власні правила застосування Міжнародного гуманітарного права, в яких зазначено, що “військове командування повинно уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них”, – мовиться в заяві.

В Україні триває 858-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 542 тисячі осіб.

Українські захисники відновили втрачені позиції поблизу Кремінної Луганської області.

Протягом дня, 29 червня, російські війська здійснили 14 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 94 вибухи.

В Генштабі повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 в суботу, 29 червня. На цей час вже відбулося 117 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку.

Станом на 21:20 кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Вільнянську Запорізької області збільшилася до 23.