ЗСУ отримали 18 САУ «Богдана» від Данії
Джерело: Мілітарний
Міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен повідомив, що Силам оборони України спорядили 18 нових самохідних артилерійських установок “Богдана”, профінансовані Королівством Данія.
На форумі Ялтинської європейської стратегії Поульсен зауважив, що передача усіх замовлених систем відбулася через два місяці після підписання угоди.
Усі САУ нині вже перебувають на озброєнні ЗСУ.
Це була перша укладена угода. У липні ми подали замовлення на виробництво 18 артилерійських систем “Богдана”, а цими вихідними їх вже передали українським Збройним силам, – наголосив міністр.
Також він закликав більше країн фінансувати виробництво озброєння в Україні, додавши, що закуповувати зброю, а також здійснювати її технічно-матеріальну підтримку набагато простіше, оскільки для цього потрібно значно менше коштів.
Своєю чергою, колишній міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін додав, що Україна здатна виробляти та реалізовувати більше проєктів, які допомогли б країні у війні, проте, гострим питанням залишається достатнє фінансування.
Раніше ми інформували, що Данія замовила для Збройних Сил України виробництво 18 самохідних гаубиць “Богдана”. Ці артилерійські установки, профінансовані Копенгагеном, планується доставити у найближчі місяці.
Довідка. САУ “Богдана” – сучасна українська розробка, призначена для ураження артилерійськими снарядами на великих відстанях. Її розробка розпочалася у 2018 році, а перший прототип представлено у 2020 році. “Богдана” стала першим вітчизняним самохідним гаубичним комплексом, який використовує калібр 155 мм, стандартний для НАТО.
Основні технічні характеристики:
- Калібр: 155 мм (відповідає стандартам НАТО)
- Дальність стрільби: до 42 км (з використанням активно-реактивних снарядів)
- Маса снаряда: близько 43 кг
- Тип шасі: автомобільне шасі 6×6 КрАЗ або інше важке шасі
- Швидкість пересування: до 80 км/год на шосе
- Екіпаж: 5 осіб
- Система автоматичного заряджання: є, що збільшує швидкість вогню та ефективність на полі бою
- Темп стрільби: до 6 пострілів за хвилину
“Богдану” наразі виробляють в обмеженій кількості, оскільки установка пройшла державні випробування та перебуває на стадії вдосконалення і серійного виробництва. До початку широкомасштабної війни кількість випущених одиниць була обмеженою, однак після 2022 року темпи виробництва зросли. Точна кількість вироблених одиниць не розголошується, але є відомості, що “Богдану” активно використовують у Збройних Силах України під час оборони від російської агресії.
“Богдана” розрахована на роботу із широким спектром боєприпасів стандарту НАТО. Має високу мобільність завдяки шасі, що дозволяє швидко змінювати позиції після стрільби.
Ефективно використовувалася під час бойових дій у 2022-2023 роках, зокрема під час боїв за острів Зміїний.
Ця САУ є важливим компонентом модернізації української артилерії та відповідає міжнародним стандартам, що робить її конкурентоспроможною на світовому ринку.
- 18 квітня президент Володимир Зеленський оприлюднив щоденний звіт стосовно безпекової ситуації в Україні, повідомивши про здобутки українського ОПК. Він повідомив, що Україна вперше випустила десять САУ “Богдана”.
- Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.