ЗСУ просунулись у Вовчанську. Вдалось повернути втрачені позиції, – ISW

Джерело:Інститут вивчення війни

Українські сили відновили контроль над деякими позиціями на півночі Харківської області, просунувшись у центральній частині Вовчанська. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики послалися на заяву командира українського безпілотного батальйону, що діє на Харківському напрямку. Він повідомив, що ситуація на півночі Харківської області стабілізувалася. З 12 червня російські війська не досягли значного прогресу.

Він також вказав, що РФ використовує як непідготовлені підрозділи, так і регулярні війська. Окупанти швидко компенсують свої втрати в цьому районі.

Крім цього, підрозділи російського інженерного батальйону “Фенікс” намагалися дистанційно замінувати райони на півночі Харківської області.

Аналітики прокоментували також інформацію про можливі втрати практично всієї 83-ї повітряно-десантної бригади російських військ на Харківському. ISW не має доказів і вважає ці звіти перебільшеними.

За даними аналітиків, ця бригада, ймовірно, зазнала значних втрат на Харківщині. Це зробило її небоєздатною, але навряд чи призвело до повного її знищення.

  • Від початку доби ворог продовжує спроби наступу на фронті. Станом на 10:00 29 червня, особливо активним противник залишається на Покровському напрямку.

За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російською територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.

Уряд України опублікував текст меморандуму щодо угоди про економічне партнерство між Україною та США, у межах якої буде створено Фонд інвестицій у відбудову Української держави.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.