Звіт розвідки США про втручання Росії у вибори надіслано 100 країнам

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.

“Це глобальне явище. Наша інформація вказує на те, що високопосадовці російського уряду, включаючи Кремль, бачать цінність такого типу операції впливу та сприймають її як ефективну”, — йдеться у звіті.

Високопоставлений чиновник Державного департаменту на умовах анонімності сказав, що Росію спонукав посилити свої операції впливу на вибори її успіх у поширенні дезінформації про вибори в США 2020 року та пандемію COVID-19.

“Успіх породжує більше, і ми безумовно бачимо вибори в США як каталізатор”, – сказав чиновник.

Відомо, що дані оцінки було надіслано більш ніж 100 посольствам США в Америці, Європі, Азії та Африці для розповсюдження їхнім урядам.

Вашингтон провів приватний брифінг для урядів країн-реципієнтів і поділився оцінкою, щоб “попередити вибори, які відбудуться за горизонтом наступного року”, сказав чиновник.

Дани звіт представляє останні кроки Вашингтона, спрямовані на боротьбу з тим, що, за їх словами, Росія намагається “посіяти нестабільність” у демократичних країнах, зображуючи вибори як “нефункціональні, а уряди, що випливають із них, як нелегітимні”.

У звіті рекомендовано країнам працювати над пом’якшенням російського втручання у вибори шляхом санкцій, обміну інформацією, видворення російських шпигунів і заборони на поїздки.

У п’ятницю, 11 квітня, парламент Данії зробив важливий крок до ратифікації угоди про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами, яка розширює права американських військових на території країни, попри суперечку щодо Гренландії.

З моменту обрання Дональда Трампа президентом США федеральні витрати збільшилися на 154 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, попри зусилля Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска щодо скорочення витрат.

У Німеччині зросла кількість нападів на автомобілі та філії Tesla, що, ймовірно, мають політичне підґрунтя.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не дозволить Брюсселю змусити її підтримати вступ України до Європейського Союзу.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив на церемонії відкриття Анталійського дипломатичного форуму, що завершення війни Росії проти України, яка триває вже четвертий рік, та укладання справедливої та стійкої мирної угоди залишаються пріоритетом для Туреччини.