Звіт розвідки США про втручання Росії у вибори надіслано 100 країнам
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.
“Це глобальне явище. Наша інформація вказує на те, що високопосадовці російського уряду, включаючи Кремль, бачать цінність такого типу операції впливу та сприймають її як ефективну”, — йдеться у звіті.
Високопоставлений чиновник Державного департаменту на умовах анонімності сказав, що Росію спонукав посилити свої операції впливу на вибори її успіх у поширенні дезінформації про вибори в США 2020 року та пандемію COVID-19.
“Успіх породжує більше, і ми безумовно бачимо вибори в США як каталізатор”, – сказав чиновник.
Відомо, що дані оцінки було надіслано більш ніж 100 посольствам США в Америці, Європі, Азії та Африці для розповсюдження їхнім урядам.
Вашингтон провів приватний брифінг для урядів країн-реципієнтів і поділився оцінкою, щоб “попередити вибори, які відбудуться за горизонтом наступного року”, сказав чиновник.
Дани звіт представляє останні кроки Вашингтона, спрямовані на боротьбу з тим, що, за їх словами, Росія намагається “посіяти нестабільність” у демократичних країнах, зображуючи вибори як “нефункціональні, а уряди, що випливають із них, як нелегітимні”.
У звіті рекомендовано країнам працювати над пом’якшенням російського втручання у вибори шляхом санкцій, обміну інформацією, видворення російських шпигунів і заборони на поїздки.
- Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- Королівська прокуратура Великої Британії висунула звинувачення проти п’яти осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.
Європейський Союз має намір незабаром припинити санкції проти Сирії, пов’язані з енергетикою і транспортом, однак, ще не домовився про те, чи послаблювати обмеження на фінансові операції.
У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.