Звичайна маніпуляція: Рух ЧЕСНО спростував закиди в сторону «Європейської Солідарності»

Джерело: Рух ЧЕСНО/Facebook

Низка ЗМІ та анонімних телеграм-каналів поширили фейкову інформацію про те, що “фракція Порошенка в парламенті пропустила або не голосувала за більшість законів про вступ України до ЄС”.

Публікації опираються на матеріал Руху ЧЕСНО, проте відображають його маніпулятивно, про що заявили самі представники руху.

В оригінальній публікації є інфографіка, яка показує поквартальну динаміку підтримки євроінтеграційних законопроєктів у другому читанні та в цілому. Фракція “ЄС” має рівень підтримки на рівні 45%.

Джерело: Рух ЧЕСНО

Представники Руху ЧЕСНО наголошують, що підтримка законопроєктів не завжди означає підтримку ідеї євроінтеграції.

“Більший рівень підтримки серед депутатських груп, які утворилися після розпуску забороненої проросійської партії ОПЗЖ, не значить, що вони змінили прапор Митного союзу, який вони раніше активно підтримували, і тепер щиро підтримують інтеграцію України до ЄС.

Їхня підтримка цього блоку законопроєктів іде в загальному руслі зміни поведінки голосування після повномасштабного вторгнення, і теперішні рішення у Раді не проходять без системної підтримки депутатських груп із колишньої ОПЗЖ”, – йдеться у публікації.

Разом з цим, позиція “утримуватись” серед депутатів інших опозиційних фракцій та груп під час розгляду євроінтеграційних ініціатив переважно виражається через конструктивну критику та застереження.

  • Політична сила “Європейська Солідарність” опублікувала заяву з нагоди офіційного початку переговорів ЄС з Україною про вступ до блоку.
  • 3 липня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз бригадам на Харківщину FPV-дрони, Мавіки, комплекси РЕБ “Шатро”, квадроцикли та іншу техніку. Передаючи допомогу на фронт, політик закликав припинити цькування ЗСУ та політичні інтриги навколо військових.
  • Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко з дружиною Мариною відвідали військових, які проходять реабілітацію у Центрі “Галичина” та беруть участь у грантовому проєкті  фонду Порошенка “Об’єднані звитягою”. Під час зустрічі колишня перша леді України отримала нагороду з рук полковника Юрія Максиміва.

 

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.