15 бізнесів вже долучилися до меморандуму щодо відновлення Криму після деокупації
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
15 міжнародних, національних та локальних бізнесів вже долучилися до відкритого меморандуму щодо відновлення та розвитку підприємництва на Кримському півострові після його деокупації.
Очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков під час сайд-івенту в межах третього саміту Кримської платформи зазначив, що планується створити у Криму найбільший технологічний Центр Східної Європи.
“Вільні економічні зони, скасування валютного регулювання, сучасна цифрова інфраструктура та безмежні можливості для навчання та саморозвитку. Разом з Україною у Крим повернеться гідний рівень життя”, – зазначив Олександр Кубраков.
Сьогодні Україна має безпрецедентну підтримку у питанні деокупації Криму на різних рівнях: урядів країн-партнерів та міжнародних організацій. А також провідних бізнесів – з України та усього світу, які вже долучилися до відкритого меморандуму щодо відновлення та розвитку півострова.
Серед підписантів меморандуму – такі компанії, як Nokia, Fozzy Group, Vodafone, Kyivstar, Genesis, SoftServe Ukraine, Monobank, Sigma Software, SQUAD, Ribas Hotels, Edem, Okko, Lifecell, Добробут, CMS Group, Luxoft.
Листи підтримки направила міжнародна компанія Jacobs, яка є однією з найбільших інжинірингових компаній США, компанія Expedia, яка є одним зі світових лідерів на ринку туристичних технологій, а також компанія EPAM – лідер у сфері інформаційних технологій.
Про свою готовність інвестувати в інфраструктуру на всій суверенній території України заявила компанія Ryanair. А також Royal HaskoningDHV – одна з найбільших світових консалтингових компаній у сфері розвитку авіації, будівництва, енергетики, транспортної інфраструктури, урбаністики, яка має представництва у понад 30 країнах світу.
З відеозверненнями на підтримку економічного відновлення та відбудови звільненого Криму долучилася Всесвітня туристична організація – єдиний орган при ООН, який навесні 2022 року анулював членство Росії у своєму складі. Організація об’єднує 157 країн.
А також Всесвітня рада з подорожей та туризму – ця міжнародна організація представляє понад 200 компаній, оборот який становить понад 600 млрд доларів США (30% усього ринку). Серед членів ради – ALL – Accor Live Limitless, Airbnb, Carnival Corporation, Hilton, InterContinental Hotels & Resorts, Marriott Hotels, MSC Cruises, Radisson і Uber.
- Головне управління розвідки Міноборони України повідомило деталі спецоперації у тимчасово окупованому Криму.
- Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що 23 серпня близько 10.00 години у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Оленівка, стався вибух, в результаті якого знищено російську зенітно-ракетну систему великого і середнього радіуса дії С-400 “Тріумф”.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.