15-річний підліток створив мило, яке допоможе запобігти раку шкіри та лікувати його
Джерело: People
15-річний Хеман Бекеле створив мило, яке може допомогти у лікуванні та запобіганні раку шкіри. За винахід журнал TIME назвав підлітка “Дитиною року” та опублікував його фото на обкладинці.
Бекеле спостерігав за впливом Сонця на шкіру людей з дитинства, коли ріс в Ефіопії. Він зауважив, що чимало людей працюють під сонцем, не захищаючи свою шкіру.
Згодом родина хлопця емігрувала до США. Вже тут, коли йому було 7 років, у подарунок на Різдво він отримав хімічний набір з гідроксидом натрію. Відтоді Хеман почав цікавитись хімічними реакціями.
Приблизно у цьому ж віці він почав думати про те, як тривале перебування під сонцем може впливати на людську шкіру.
“Коли я був молодшим, я не дуже про це думав, але коли я переїхав до Америки, я зрозумів, яку велику проблему становлять сонце і ультрафіолетове випромінювання, якого ви зазнаєте протягом тривалого часу”, – сказав хлопець у коментарі TIME.
Відтак він зацікавився дослідженнями щодо раку шкіри і його лікування. У межах цієї зацікавленості хлопець дізнався про препарат іміквімод, який вже схвалено для лікування деяких форм раку шкіри. Препарат у формі крему може допомогти знищити пухлини.
Згадуючи своє дитинство в Ефіопії, Бекеле почав думати про те, чи може іміквімод допомогти у лікуванні раку шкіри на ранніх стадіях, та як зробити його доступним для більшості людей, незалежно від їхнього фінансового стану.
“Майже всі використовують мило та воду для особистої гігієни. Відтак мило, ймовірно, було б найкращим варіантом”, – розповів хлопець, пояснюючи, чому він вирішив розробити саме мило.
Він додав, що шматок мила коштуватиме набагато дешевше, аніж крем, вартість якого зараз 40 000 доларів.
У милі Бекела містяться наночастинки з іміквімодом, що гарантує, що препарат залишатиметься на шкірі на “дуже молекулярному рівні”, навіть якщо змити піну від мила.
Вчені, які досліджують рак шкіри вважають, що ідея хлопця має потенціал.
Попереду на мило Бекела очікує ще багато етапів досліджень, перш ніж його схвалять для використання.
Зараз Бекеле після навчання у середній школі проводить дослідження у Школі громадської охорони здоров’я ім. Джона Хопкінса Блумберга у Балтіморі. Хлопцю запропонували користуватись лабораторією у будь-який час, і він погодився.
Молекулярна біологиня Віто Ребекка, яка запросила Хемана, тепер є і його спонсоркою. Разом з хлопцем вони проводили дослідження мила на мишах у лабораторії.
За даними TIME, має минути близько 10 років, перш ніж мило хлопця буде схвалено для лікування раку.
- За новими оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2050 році кількість діагностованих ракових захворювань у світі досягне 35 мільйонів, що на 77% більше порівняно з 20 мільйонами випадків, діагностованих у 2022 році.
Американський метал-гурт з Лос-Анджелеса Metallica пожертвував зі свого фонду All Within My Hands $500 тис. на гуманітарну допомогу фондам, які надають допомогу жертвам лісових пожеж у Каліфорнії.
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
Українські прикордонники отримали від Чехії сучасну самохідну артилерійську установку DITA калібру 155 мм. Ця допомога посилює вогневі можливості Державної прикордонної служби України.
Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.
15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.