15-річний підліток створив мило, яке допоможе запобігти раку шкіри та лікувати його

Джерело: People

15-річний Хеман Бекеле створив мило, яке може допомогти у лікуванні та запобіганні раку шкіри. За винахід журнал TIME назвав підлітка “Дитиною року” та опублікував його фото на обкладинці.

Бекеле спостерігав за впливом Сонця на шкіру людей з дитинства, коли ріс в Ефіопії. Він зауважив, що чимало людей працюють під сонцем, не захищаючи свою шкіру.

Згодом родина хлопця емігрувала до США. Вже тут, коли йому було 7 років, у подарунок на Різдво він отримав хімічний набір з гідроксидом натрію. Відтоді Хеман почав цікавитись хімічними реакціями.

Приблизно у цьому ж віці він почав думати про те, як тривале перебування під сонцем може впливати на людську шкіру.

“Коли я був молодшим, я не дуже про це думав, але коли я переїхав до Америки, я зрозумів, яку велику проблему становлять сонце і ультрафіолетове випромінювання, якого ви зазнаєте протягом тривалого часу”, – сказав хлопець у коментарі TIME.

Відтак він зацікавився дослідженнями щодо раку шкіри і його лікування. У межах цієї зацікавленості хлопець дізнався про препарат іміквімод, який вже схвалено для лікування деяких форм раку шкіри. Препарат у формі крему може допомогти знищити пухлини.

Згадуючи своє дитинство в Ефіопії, Бекеле почав думати про те, чи може іміквімод допомогти у лікуванні раку шкіри на ранніх стадіях, та як зробити його доступним для більшості людей, незалежно від їхнього фінансового стану.

“Майже всі використовують мило та воду для особистої гігієни. Відтак мило, ймовірно, було б найкращим варіантом”, – розповів хлопець, пояснюючи, чому він вирішив розробити саме мило.

Він додав, що шматок мила коштуватиме набагато дешевше, аніж крем, вартість якого зараз 40 000 доларів.

У милі Бекела містяться наночастинки з іміквімодом, що гарантує, що препарат залишатиметься на шкірі на “дуже молекулярному рівні”, навіть якщо змити піну від мила.

Вчені, які досліджують рак шкіри вважають, що ідея хлопця має потенціал.

Попереду на мило Бекела очікує ще багато етапів досліджень, перш ніж його схвалять для використання.

Зараз Бекеле після навчання у середній школі проводить дослідження у Школі громадської охорони здоров’я ім. Джона Хопкінса Блумберга у Балтіморі. Хлопцю запропонували користуватись лабораторією у будь-який час, і він погодився.

Молекулярна біологиня Віто Ребекка, яка запросила Хемана, тепер є і його спонсоркою. Разом з хлопцем вони проводили дослідження мила на мишах у лабораторії.

За даними TIME, має минути близько 10 років, перш ніж мило хлопця буде схвалено для лікування раку.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

Президент Володимир Зеленський зреагував на повідомлення про затримання українського боксера Олександра Усика в аеропорту Кракова у вівторок, 17 вересня. Запевнив, що спортсмена вже відпустили.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.