18 червня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
18 червня відзначають День стабільної гастрономії, День гідності аутистів, День любителів риболовлі та Міжнародний день пікніка. Християни сьогодні вшановують мученика Леонтія.
День стабільної гастрономії: засноване Генеральною Асамблеєю ООН 2016 року з метою відзначення кулінарного розмаїття та заохочення споживання місцевих, сезонних продуктів.
День гідності аутистів: заснований організацією Aspies For Freedom 2005 року і має на мету відзначення досягнень людей з аутизмом, підвищення обізнаності про аутичні розлади, та руйнування стереотипів, які існують навколо аутистів.
День любителів риболовлі: свято всіх прихильників рибальства. Цей день – чудова можливість влаштувати риболовлю, чи то в самотності, чи у колі друзів. Цей день також може бути приводом для зустрічей та обміну досвідом між рибалками.
Міжнародний день пікніка: традиційне свято, яке закликає людей виходити на природу та насолоджуватися спільним часом, їжею та веселощами.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День дільничного офіцера поліції
- Азербайджан – День прав людини
- Сейшельські Острови – Національний День
- Єгипет – День евакуації (Поєднується зі староєгипетським святом Ніла)
- Філіппіни – День заснування провінції Бенгет
- Камбоджа – День народження Королеви-Матері
- Туркменістан – День працівників органів юстиції
Цього дня у світі:
- 860 — руський флот князів Аскольда і Діра напав на Константинополь.
- 1583 — перше страхування життя. У Лондоні Річард Мартін застрахував життя Вільяма Гібсона на суму 383 фунти.
- 1637 — запорожці разом із донцями здобули османську фортецю Азов.
- 1651 — під час визвольної війни 1648—1654 рр. розпочалася битва під Берестечком.
- 1668 — на Сербинському Полі відбулася Рада Війська Запорозького, на якій козацькі полки правителя підмосковської України Івана Брюховецького визнали Петра Дорошенка своїм Гетьманом і разом з усім Військом Запорозьким затвердили його на гетьманстві.
- 1709 — зруйновано Чортомлицьку Січ.
- 1754 — закладено фортецю святої Єлисавети, пізніше — Єлисаветград, Кіровоград, тепер — Кропивницький.
- 1782 — у Швейцарії зафіксований останній відомий випадок страти за чаклунство (страчена Ганна Гельді).
- 1815 — Наполеон програв битву при Ватерлоо.
- 1817 — у Лондоні відкритий міст Ватерлоо.
- 1837 — Іспанська республіка прийняла нову Конституцію.
- 1881 — відновлення «Союзу трьох імператорів». Імператори Німеччини, Австро-Угорщини і Росії підписали таємну угоду, за якою члени союзу зобов’язали не надавати підтримки жодній державі при нападі на одного з членів союзу.
- 1889 — американець Річардсон запатентував дитячий візочок.
- 1917 — попри заборону військового міністра Росії Олександра Керенського, у Києві розпочав роботу 2-й Всеукраїнський Військовий з’їзд, у роботі якого взяло участь близько
- 2500 делегатів з усіх фронтів, флотів і флотилій, а також запасних частин. З’їзд ухвалив важливі постанови про детальний план українізації війська. Головою Українського Генерального Військового Комітету переобрано Симона Петлюру.
- 1934 — заарештовано Романа Шухевича у зв’язку з вбивством міністра польського уряду Перацького (відплата за так звану пацифікацію).
- 1939 — у Каневі на могилі Тараса Шевченка відкрито йому пам’ятник.
- 1940 — після капітуляції французької армії генерал Шарль де Голль заявив в етері Бі-Бі-Сі, що “програна лише битва, але не війна”, і він з частиною армії евакуюється у Велику Британію. Це стало сигналом для початку у Франції Руху Опору.
- 1946 — проголошення Італії республікою.
- 1946 — Міністерство внутрішніх справ СРСР розробило докладний план максимального розгрому оунівського підпілля та його збройних формувань.
- 1976 — проголошено незалежність Сейшельських Островів.
- 1991 — Верховна Рада УРСР видала постанову про святкування Дня незалежності України.
- 1996 — Україну прийняли до складу Конференції з роззброєння.
- 2000 — Львівська міська рада наклала заборону на трансляцію в громадських місцях російськомовних пісень.
- 2009 — запущений Lunar Reconnaissance Orbiter, космічний апарат НАСА з дослідження Місяця.
Яке сьогодні церковне свято:
18 червня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Леонтія. Святий Леонтій народився в Греції, в місті Єноса. Він служив у римській армії в званні центуріона і був відомий своєю добротою, мужністю та праведним життям. Він використовував свою військову посаду для допомоги іншим і поширення християнського вчення.
Коли почалися переслідування християн, Леонтій, який відмовився поклонятися язичницьким богам і приносити їм жертви, був схоплений і приведений на суд. Його жорстоко катували, але він залишався непохитним у своїй вірі. За переказами, під час тортур він зміг навернути до християнства багатьох своїх катів та інших людей, які бачили його страждання.
Прикмети:
- Ввечері з’явилася веселка — погода покращиться.
- Місяць має зеленуватий відтінок — до посухи.
- Вранці туман стоїть — в другій половині дня буде спека.
- Бджоли не летять із вулика, а домашня худоба не хоче пастися – до негоди.
Традиції:
- Згідно з народними традиціями, цього дня вранці потрібно вмитися першою росою. Це допоможе стати здоровішим і зберегти молодість та красу.
- Цього дня існував звичай розпалювати велике багаття, в якому спалювали старі, зношені й непотрібні речі, наповнювач матраців і подушок, стару солому. Біля вогню збиралися всією сім’єю, готували їжу на вогні й обговорювали новини. Вважалося, що такий ритуал зближує рідних.
Іменини сьогодні святкують:
Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.
- За даними синоптиків у вівторок, 18 червня, майже по всій країні сухо та спекотно.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 17 червня.
Охоронець народного депутата Миколи Тищенка, Костянтин Цубера, уклав угоду зі слідством. Його разом з нардепом підозрюють у нападі на військового у Дніпрі.
Президент РФ Володимир Путін ухвалює жорсткі рішення щодо корумпованих посадовців, щоб посилити свою військову машину.
В України розробили 4 види ракет, вже зараз тривають випробування, заявив Президент України Володимир Зеленський.
Боротьба за Курську область Росії набирає обертів, оскільки Кремль прагне повернути контроль над цією територією перед можливими переговорами з новою адміністрацією Трампа.
У Франції триває судовий процес у справі Домініка Пеліко, який присипляв дружину наркотиками, аби її ґвалтували інші чоловіки. У суді з’ясувалось, що один з підозрюваних у зґвалтуванні пропонував вчинити так само щодо його матері.