26 липня ЗСУ розпочали значну механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни повідомили, що 26 липня українські воїни розпочали значну механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області та, здається, прорвали окремі заздалегідь підготовлені російські оборонні позиції на південь від Оріхова.

Про масштабний наступ Сил оборони, зокрема, повідомили російське міноборони та російські воєнкори. Вони стверджували, що ЗСУ розпочали інтенсивний фронтовий наступ на Роботине (10 км на південь від Оріхова) та прорвали російські оборонні позиції на північний схід від населеного пункту.

Геолокаційні кадри вказують на те, що українські сили, ймовірно, просунулися на 2,5 км прямо на схід від Роботиного під час атаки, перш ніж російські сили застосували стандартну тактику еластичної оборони та дещо відкинули українські війська назад, хоча й не повністю на вихідні позиції.

Російські джерела дали багато інформації, щодо масштабу атаки та втрат ЗСУ. Проте вона настільки відрізняється одна від одної, що фактичні результати та втрати України зараз встановити неможливо.

Російське міноборони стверджувало, що до трьох батальйонів брали участь у “масованому штурмі” біля Оріхова, та фахівці ISW поки не спостерігала візуальних доказів того, що така велика кількість особового складу (повна бригада) була залучена до атаки.

Один російський воєнкор стверджував, що українські сили використовували понад 80 бронетехніки, водночас інші воєнкори РФ стверджували, що ця цифра була ближче до 30-40.

Також різні російські воєнкори публікують різну інформацію щодо втрат армії РФ.

“Розбіжності між даними російських джерел, які, як правило, схильні пропонувати більш узгоджені твердження щодо розміру та втрат в результаті попередніх українських атак, вказують на те, що ситуація залишається не такою очевидною і що українські сили, можливо, були більш успішними ніж оцінюють російські коментатори”, – наголосили аналітики.

Західні та українські офіційні особи припустили, що атаки на Роботине знаменують собою перелом у контрнаступальних зусиллях України.

27 липня The New York Times повідомила з посиланням на двох анонімних представників Пентагону, що “основний удар” українського контрнаступу розпочато серйозно.

Західні офіційні особи відзначили, що це сприятливий момент для українських зусиль, враховуючи нещодавні поступові українські операції з очищення російських оборонних позицій, зміни російського командування після звільнення командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-майора Івана Попова та продовження українських артилерійських ударів по Російські зони концентрації на півдні України, що є елементами, які узгоджуються з оцінкою ISW щодо поточного стану на півдні України.

Президент України Володимир Зеленський також загадково заявив у своєму нічному зверненні 27 липня, що українські війська “мали дуже хороші результати сьогодні” і що він надасть більш детальну інформацію згодом.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.