27 вересня 1941 року почались перші розстріли у Бабиному Яру

Джерело: Букви

Понад 80 років тому у Києві відбулась одна з найтрагічніших подій міста у період Другої світової війни – розстріл цивільних громадян, зокрема представників єврейської національності та ромів, а також тих, хто намагався їх врятувати. Розстріляли нацисти також українських націоналістів, радянське підпілля та пацієнтів психіатричної лікарні.

Німецькі війська окупували Київ 18 вересня 1941 року. Після цього у місті пролунали вибухи у Київській цитаделі та на Хрещатику: їх влаштували радянські диверсанти.

Саме це стало приводом для німецьких окупантів оголосити показові каральні операції, хоча насправді винищення єврейського народу було ідеологією Третього рейху.

Вже 27-28 вересня нацисти вивісили у Києві оголошення про те, що 29 вересня о 8 ранку євреї повинні зібратись на розі вулиць Дегтярівської та Мельникова.

Однак перший розстріл відбувся саме 27 вересня 1941 року: тоді жертвами нацистів стали 752 пацієнти психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка розміщувалась безпосередньо біля Бабиного Яру. Точне місце розстрілу невідоме.

Україна отримає далекобійне озброєння, засоби ППО та підтримку оборонної промисловості в межах узгодженого з Німеччиною пакета допомоги на загальна вартість у €5 мільярдів. Фінансування вже схвалене Бундестагом.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.