27 вересня 1941 року почались перші розстріли у Бабиному Яру
Джерело: Букви
Понад 80 років тому у Києві відбулась одна з найтрагічніших подій міста у період Другої світової війни – розстріл цивільних громадян, зокрема представників єврейської національності та ромів, а також тих, хто намагався їх врятувати. Розстріляли нацисти також українських націоналістів, радянське підпілля та пацієнтів психіатричної лікарні.
Німецькі війська окупували Київ 18 вересня 1941 року. Після цього у місті пролунали вибухи у Київській цитаделі та на Хрещатику: їх влаштували радянські диверсанти.
Саме це стало приводом для німецьких окупантів оголосити показові каральні операції, хоча насправді винищення єврейського народу було ідеологією Третього рейху.
Вже 27-28 вересня нацисти вивісили у Києві оголошення про те, що 29 вересня о 8 ранку євреї повинні зібратись на розі вулиць Дегтярівської та Мельникова.
Однак перший розстріл відбувся саме 27 вересня 1941 року: тоді жертвами нацистів стали 752 пацієнти психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка розміщувалась безпосередньо біля Бабиного Яру. Точне місце розстрілу невідоме.
- 1 серпня до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Україна отримає далекобійне озброєння, засоби ППО та підтримку оборонної промисловості в межах узгодженого з Німеччиною пакета допомоги на загальна вартість у €5 мільярдів. Фінансування вже схвалене Бундестагом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.