28 листопада американці відзначають День подяки: історія свята та традицї

Джерело: Букви

Сьогодні, 28 листопада, у США відзначають День подяки – державне свято, присвячене врожаю та іншим благословенням минулого року.

Історія свята

Перші переселенці з Англії прибули до Америки в 1620 році і осіли в нинішньому штаті Массачусетс, де заснували Плімутську колонію.

Багато людей, які прибули тоді, загинули через голод, холод та хвороби. Ті, кому вдалося вижити, заснували колонію. Навесні місцеві індіанці навчили переселенців вирощувати різні культури на кам’янистому ґрунті. З часом їм вдалося отримати багатий врожай.

Відзначити перший день принесення подяки Господу запропонував губернатор колоністів У. Бредфорд. І вже восени 1621 року відбувся перший День подяки. Відзначити свято запросили індіанців, які допомогли колоністам вижити.

Починаючи з 1621 року колоністи відзначали багатий урожай Днем подяки.

Після виникнення США як єдиної держави перший президент Джордж Вашингтон виступив за введення Дня подяки як національного свята. У 1941 році Конгрес США прийняв білль, яким встановив День подяки державним святом.

День подяки офіційно святкується в США з 1789-го року та припадає на четвертий четвер листопада. Цей день американці зазвичай проводять з родиною. За обідом збирається декілька поколінь, щоб подякувати за всі дари, що вони отримали протягом року. Канада – друга країна, де відзначають це свято, проте дата святкування дещо відрізняється і припадає на другий понеділок жовтня.

Традиції Дня подяки

За великим столом збирається родина, друзі, близькі люди, й кожен повинен сказати слова подяки за все хороше, що сталося з ним за життя або за останній рік окремо.

Одним із важливих атрибутів Дня подяки вважається індичка. На першому святі колоністи і індіанці засмажили і спільно з’їли чотирьох індичок, впольованих в найближчому лісі.

У зв’язку з цим, головною стравою свята є фарширована індичка, яку подають із журавлинним соусом, також прийнято їсти картопляне пюре. На десерт подається гарбузовий пиріг. Стіл прикрашають американськими прапорами та гарбузами.

У Нью-Йорку в цей день проходить парад, організований найбільшим універмагом Macy’s. Це також один з атрибутів свята. Великі надувні іграшки проносять від Центрального парку до входу в універмаг – навпроти Хералд-сквер. Надувні іграшки мають вигляд героїв мультфільмів, казок. Парад показують в прямій трансляції по телебаченню. Ця традиції бере свій початок від 1924 року.

Окрім цього, напередодні Дня подяки в Білому Домі президент проводить традиційну церемонію помилування індиків. Ця традиція відноситься ще до часів президентства Авраама Лінкольна.

Зокрема в 1865 році син Лінкольна Тед попросив залишити індичку, яку планували приготувати на День подяки, в живих. Теда послухали, проте помилування не стало традицією, індичку продовжували подавати на президентський стіл.

У 1963 році президент Джон Кеннеді помилував подаровану птицю. Традиція вкоренилася при Джорджі Буші-старшому в 1989 році. І з тих пір щорічно проводиться в Білому домі.

Індичок для церемонії помилування поставляє Національна федерація виробників індички. Для церемонії відбирають кількох птахів, чиї кандидатури потім виставляються на голосування на сайті Білого дому, їм також вибирають імена.

Церемонія проходить в Рожевому саду Білого дому.

Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.

Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн. 

Шер на своєму виступі сказала, що наступний альбом, який вона збирається записати, буде останнім. Шер хоче завершити свою рекордну кар’єру.

Українська влада не шукає простих шляхів… Як і зручних для громадян, економічно доцільних та ефективних для держави. Тому законопроєкт про збільшення податків № 11416-д став втіленням улюбленого податкового принципу голови профільного комітету Верховної Ради, “слуги” Данила Гетманцева – “Оподаткування – це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”. Щоправда, останнє виявилось зовсім не обов’язковим, адже “общипують” навіть попри крики.