28 листопада американці відзначають День подяки: історія свята та традицї

Джерело: Букви
Сьогодні, 28 листопада, у США відзначають День подяки – державне свято, присвячене врожаю та іншим благословенням минулого року.
Історія свята
Перші переселенці з Англії прибули до Америки в 1620 році і осіли в нинішньому штаті Массачусетс, де заснували Плімутську колонію.
Багато людей, які прибули тоді, загинули через голод, холод та хвороби. Ті, кому вдалося вижити, заснували колонію. Навесні місцеві індіанці навчили переселенців вирощувати різні культури на кам’янистому ґрунті. З часом їм вдалося отримати багатий врожай.
Відзначити перший день принесення подяки Господу запропонував губернатор колоністів У. Бредфорд. І вже восени 1621 року відбувся перший День подяки. Відзначити свято запросили індіанців, які допомогли колоністам вижити.
Починаючи з 1621 року колоністи відзначали багатий урожай Днем подяки.
Після виникнення США як єдиної держави перший президент Джордж Вашингтон виступив за введення Дня подяки як національного свята. У 1941 році Конгрес США прийняв білль, яким встановив День подяки державним святом.
День подяки офіційно святкується в США з 1789-го року та припадає на четвертий четвер листопада. Цей день американці зазвичай проводять з родиною. За обідом збирається декілька поколінь, щоб подякувати за всі дари, що вони отримали протягом року. Канада – друга країна, де відзначають це свято, проте дата святкування дещо відрізняється і припадає на другий понеділок жовтня.
Традиції Дня подяки
За великим столом збирається родина, друзі, близькі люди, й кожен повинен сказати слова подяки за все хороше, що сталося з ним за життя або за останній рік окремо.
Одним із важливих атрибутів Дня подяки вважається індичка. На першому святі колоністи і індіанці засмажили і спільно з’їли чотирьох індичок, впольованих в найближчому лісі.
У зв’язку з цим, головною стравою свята є фарширована індичка, яку подають із журавлинним соусом, також прийнято їсти картопляне пюре. На десерт подається гарбузовий пиріг. Стіл прикрашають американськими прапорами та гарбузами.
У Нью-Йорку в цей день проходить парад, організований найбільшим універмагом Macy’s. Це також один з атрибутів свята. Великі надувні іграшки проносять від Центрального парку до входу в універмаг – навпроти Хералд-сквер. Надувні іграшки мають вигляд героїв мультфільмів, казок. Парад показують в прямій трансляції по телебаченню. Ця традиції бере свій початок від 1924 року.
Окрім цього, напередодні Дня подяки в Білому Домі президент проводить традиційну церемонію помилування індиків. Ця традиція відноситься ще до часів президентства Авраама Лінкольна.
Зокрема в 1865 році син Лінкольна Тед попросив залишити індичку, яку планували приготувати на День подяки, в живих. Теда послухали, проте помилування не стало традицією, індичку продовжували подавати на президентський стіл.
У 1963 році президент Джон Кеннеді помилував подаровану птицю. Традиція вкоренилася при Джорджі Буші-старшому в 1989 році. І з тих пір щорічно проводиться в Білому домі.
Індичок для церемонії помилування поставляє Національна федерація виробників індички. Для церемонії відбирають кількох птахів, чиї кандидатури потім виставляються на голосування на сайті Білого дому, їм також вибирають імена.
Церемонія проходить в Рожевому саду Білого дому.
- У понеділок, 25 листопада, президент США Джо Байден провів традиційну церемонію помилування індиків, присвячену Дню подяки.
Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.
У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.
Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.
Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще одну російську агентку на Миколаївщині. Нею виявилась 57-річна співробітниця одного з управлінь Первомайської міської ради, яка збирала розвідувальну інформацію про українських захисників у південному регіоні.